Znani są już półfinaliści młodzieżowych rozgrywek w siatkówce

Zapadły już pierwsze rozstrzygnięcia w rozgrywkach młodzieżowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. W kategorii młodzików poznaliśmy półfinalistów Mistrzostw Wielkopolski.

Wystąpi w nich 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej znalazły się: MKS MOS Turek, Kaniasiatka Gostyń, KPS Calisia Kalisz i AZS UAM Rataje FKS Poznań I, do drugiej awansowały: Kangur Nowy Tomyśl, Piast Krotoszyn, Grom Kalisz i UKS Zielone Wzgórz a Murowana Goślina.

Pierwsze turnieje półfinałowe zaplanowano na 1.12 . W grupie A gospodarzem turnieju będzie MKS MOS Turek, oprócz niego zagrają Calisia Kalisz i AZS UAM Rataje FKS Poznań. Z kolei w grupie zespoły bedą rywalizować w Nowym Tomyślu i oprócz gospodarzy zobaczyć będzie można Grom Kalisz i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Kolejne półfonały zaplanowane na: 2, 8 i 15 grudnia.

W kategorii Juniorów rozegrane zostały pierwsze 4 mecze półfinałowe. W najbardziej zaciętym Piątka Turek przegrała u siebie z Progressem Września 2:3. SMS Nafta Piła pewnie pokonała Kangur Nowy Tomyśl 3:0, w takim samym stosunku Kaniasiatka ograła w Mosinie "Mosińską Jedynkę". W czwartym półfinale MKS MOS Turek pokonał w Poznaniu AZS UAM Rataje FKS 3:1.

Rewanże w najbliższą niedzielę, które wyłonią 4 finalistów Mistrzostw Wielkopolski.

W Rozgrywkach juniorek również poznaliśmy pierwsze półfinalistki. Po turnieju w Poznaniu awans po dwóch pewnych zwycięstwach wywalczyła drużyna UKS ZSMS Poznań, która będzie bronić tytułu zdobytego w poprzednim sezonie. Drugim finalistą został zespół PTPS Piła, który awans wywalczył na turnieju w Turku. Najbardziej zacięty turniej półfinałowy został rozegrany w Kaliszu. Uczstniczyły w nim oprócz gospodyń - Ambera, UKŻPS Kościan i SKF Poznań.

W pierszym meczu Kościan pokonał Poznań 3:2, w drugim poznanianki wyraźnie przegrały z gospodyniami 0:3 i w ostatni meczu Kościan pokonał Kalisz 3:2. W rezultacie zarówno Kościan jak i Kalisz zgromadziły po 4 punkty. O awansie do finału zadecydował stosunek setów, a tu lepsze okazały się kaliszanki i one uzyskały bezpośredni awans do finału. Zespoły z drugich miejsc rozegrają turniej barażowy i zwycięzca uzyska awans do finału.

Baraż rozegrany zostanie w Złotowie i oprócz Sparty zagrają wspomniany wcześniek UKŻPS Kościan oraz Orjan Września. To jednak nie będzie pełna stawka finalistów, gdyż grupę turnieju finałowego uzupełnią jeszcze Energetyk Poznań i "UKS Środa" Środa Wielkopolska, gdyż te kluby posiadają zawodniczki w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu, a taki klub miejsce w finale otrzymuje z urzędu. W związku z tym w finale zobaczymy 6 zespołów.