Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, co znajdziesz w poniedziałkowym Głosie+ [plus Głos Wielkopolski 2 października 2017]

RED
W poniedziałkowym "Głosie Wielkopolskim Plus" piszemy m.in. o milionach złotych, które wypadły z budżetu Poznania 2017
W poniedziałkowym "Głosie Wielkopolskim Plus" piszemy m.in. o milionach złotych, które wypadły z budżetu Poznania 2017 Grzegorz Dembiński
Zobacz, o czym piszemy w najnowszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego Plus, gdzie zawsze czekają na Was ekskluzywne artykuły na gorące tematy. Sprawdź, o czym będziesz mógł przeczytać w poniedziałek.

TEMAT NUMERU

Poznań: Miliony złotych wypadły z budżetu 2017
Zadania o wartości ponad 80 mln zł, w tym głównie inwestycje, zostały przesunięte na 2018 r. - To pokazuje, że miasto nie jest dobrze zarządzane.

W NIEDZIELĘ DERBY POLSKI!

  • Przedszkole i uniwersytet w jednym, czyli jak szkolą żołnierzy w Poznaniu
    Rocznie szkoli się w nim nawet ponad 10 tys. żołnierzy, którzy potem stanowią o sile polskiego wojska. Poznańskie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych to jeden z najlepszych takich ośrodków w Polsce, a 1 października obchodziło 15-lecie istnienia.
  • Szpitale kliniczne są jak żółw w zbyt ciasnej skorupie
    Na powierzchni 6 hektarów położonych między ulicą Grunwaldzką i Marcelińską, tuż przy Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu ma stanąć Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny. To największa od lat inwestycja poznańskiej uczelni medycznej. Jej koszt wyceniono na 1 miliard 300 milionów złotych.
  • Wielkopolanom nie tak śpieszno na emeryturę
    Tylko połowa Wielkopolan, którzy mogą skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego chce to zrobić. Obliczanie wysokości emerytury oraz wszelkie informacje na ten temat w ZUS są bezpłatne.
  • Katarzyna Puzyńska: W roli Klementyny widzę Jandę
    Dla mnie najważniejszy jest portret psychologiczny bohatera, bo potem przecież z tego wynika morderstwo – mówi pisarka Katarzyna Puzyńska, autorka kryminalnej serii o przygodach Daniela Podgórskiego z Lipowa.

POLSKA i ŚWIAT

  • Dzwony kościelne głośno biją i denerwują ludzi. Sypią się kary
    Dzwony do kościołów wprowadził je papież Sabinian już w VII wieku. Legenda mówi, że potrafią rozgonić burzowe chmury. Ale dziś dzwonią za głośno, ludzie się skarżą, sypią się mandaty. - W '45 roku było tu NKWD, ruskie. Potem UB. PZPR. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby kościołom zakazywać dzwonić. A teraz to przeszkadza? Każą ściszać i kary dają? - dziwi się Jerzy Swoboda, kościelny z bazyliki św. Antoniego w Rybniku.
  • Paweł Adamowicz: Prezydentura Gdańska? Jestem do dyspozycji Platformy
    Wybory samorządowe to będzie test, który albo stanie się przełomem, albo stworzy przewagę dla PiS. Dlatego osobiste ambicje różnych ciekawych kandydatów na kandydatów trzeba odłożyć na bok - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
  • U nas ten sam towar nie może być gorszy
    Komisja Europejska zapowiada koniec praktyk sprzedaży różnych produktów na zachodzie i wschodzie Unii w tych samych opakowaniach. .
  • Mamy epidemię krótkowzroczności. Na własne, młodych Polaków, życzenie
    Cory Young jest Anglikiem, który od ponad ćwierćwiecza mieszka w Polsce, gdzie przyjechał jako 19-latek, by zobaczyć, jak rodzi się tu demokracja. I został. Skończył Akademię Medyczną w Krakowie.

MAGAZYN

  • Zawsze znajdzie się świr chętny, by kupić coś z obozu
    Niektórzy mówią, że to afera. Inni, że zemsta złodziei grobów. Jedno jest pewne - sprawa jest wyjątkowo delikatna, bo związana z dziesiątkami tysięcy ofiar i znanym w całym świecie miejscem martyrologii.
  • Mydło nasz wróg? Brudny jak Polak
    Czyżbyśmy nadal wierzyli, że „częste mycie skraca życie”? Bo wciąż wielu z nas jest na bakier z higieną.
  • Królu Antoni, Francesco bije Wiesia
    Popularność imienia Olivier zaczyna się w momencie telewizyjnego debiutu Oliviera Janiaka. Powrót do rdzennie polskich imion? Bynajmniej. A gdzie Żegota, Zdziegod, Żyr, Sasin i Dzierżykraj?
  • Dorośli tracą moc chronienia dzieci
    Polską wstrząsnęła samobójcza śmierć 14-letniego Kacpra. Nie wytrzymał prześladowania kolegów. Wcześniej życie odebrali sobie Dominik, Nikola, Wiktoria. Rozmowa z Ryszardem Izdebskim, pedagogiem, psychologiem klinicznym i terapeutą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski