Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

13 polskich uczelni będzie korzystać wyłącznie z odnawialnej energii. Wszystko za sprawą spółki z Poznania

ICH
Zielona energia dla 13 polskich uczelni będzie pochodzić z  Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.
Zielona energia dla 13 polskich uczelni będzie pochodzić z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. GDF Suez Polska
Od 2021 roku 13 polskich uczelni będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Ekologiczny prąd dostarczy SUEZ Zielona Energia Sp. z o.o z Poznania, która wytwarza energię z odpadów.

Politechnika Wrocławska jako reprezentant konsorcjum składającego się z 13 polskich uczelni wyższych (w tym Politechniki Poznańskiej) podpisała z firmą Energia Polska umowę, dzięki której już od początku 2021 roku polska nauka zostanie zasilona ekologiczną energią.

Współpraca Huawei z Politechniką Poznańską - oglądaj wideo:

Spółka z Poznania zapewni odnawialną energię dla 13 polskich uczelni

Prawie 100 tysięcy MWh, na które zapotrzebowanie zgłosiły uczelnie, dostarczy SUEZ Zielona Energia z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Ta ilość prądu odpowiada konsumpcji energii ok. 35 tys. gospodarstw domowych.

- Jako zaangażowany partner społeczności lokalnych, biznesu i mieszkańców, dbamy o opracowywanie modeli o obiegu zamkniętym i wdrażanie innowacji, które pozwalają mierzyć się z wyzwaniami dzisiejszego świata. W naszych instalacjach odzyskujemy odpady, przekształcając je w nowe zasoby, dostarczając paliwa alternatywne dla cementowni, a energię elektryczną i ciepło z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Poznaniu odpowiednio do krajowego systemu elektroenergetycznego i do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jestem dumny, że teraz do grona odbiorców dołącza również świat nauki i polskie uczelnie. Pamiętajmy, że działania te mają zasadnicze znaczenie dla jakości życia i zdrowia ludzi oraz ochrony nieodnawialnych zasobów.

- mówi Andre Lemlyn, Prezes Zarządu Grupy SUEZ w Polsce.

Z energii w ramach umowy skorzystają: Politechnika Poznańska, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechnika Opolska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Zielonogórski.

Zobacz też:

Na terenie aglomeracji poznańskiej od 1 września 2020 roku obowiązują nowe zasady w systemie gospodarowania odpadami. Segregacja śmieci jest teraz obowiązkowa dla wszystkich mieszkańców. Zwiększono też liczbę typów odpadów, które można wrzucić do żółtego pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Wśród nich są opakowania po dezodorantach w aerozolach czy czysty styropian opakowaniowy. Sprawdź, jak prawidłowo segregować odpady w Poznaniu i w aglomeracji poznańskiej.Sprawdź, jak prawidłowo segregować odpady w Poznaniu i w aglomeracji poznańskiej ---->

Nowe zasady segregacji śmieci w Poznaniu i aglomeracji. Spra...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski