Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 maja wieczorem.
- Na drodze gruntowej, na obrzeżasz Pobiedzisk znaleziono nieprzytomnego 44-letniego mężczyznę. Był kompletnie pijany, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Miał poparzone plecy i nogi - relacjonuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
I dodaje: - Ze wstępnych oględzin wynikało, że mężczyzna musiał zostać czymś polany i podpalony.
Policjanci rozpoczęli poszukiwania potencjalnego sprawcy. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu oraz zeznaniom świadków mundurowi ustalili, że kilka godzin przed zdarzeniem poszkodowany mężczyzna był widziany w towarzystwie czterech nieletnich - trzech 15-latków i 17-latka.
- Okazało się, że ten 17-latek miał oblać mężczyznę i podpalić. Chłopak został zatrzymany we wtorek, 9 maja. 15-latkowie przebywają pod opieką rodziców. O zdarzeniu powiadomiona została prokuratura z Gniezna. Czekamy na dokumentację medyczną, by na jej podstawie sformułować i postawić zarzuty 17-latkowi - wyjaśnia Borowiak.
Poszkodowany 44-latek przebywa w szpitalu. Jego stan jest określany jako poważny, doznał poparzeń trzeciego stopnia.
Marek Jakubiak o wywiadzie posłanki Urszuli Zielińskiej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?