9 listopada. Co się wydarzyło? Nielegalne drukarnie w...

  9 listopada. Co się wydarzyło? Nielegalne drukarnie w Kaliszu i Ostrowie [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  9 listopada. Co się wydarzyło? Nielegalne drukarnie w Kaliszu i Ostrowie [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]
  Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 9 listopada przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.
  9 listopada. Co się wydarzyło? Nielegalne drukarnie w Kaliszu i Ostrowie [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]
  1950 rok
  Miejski Szpital Dziecięcy w Poznaniu uruchomił cztery nowe przychodnie specjalistyczne: oczną, laryngologiczną, stomatologiczną i chirurgiczną.

  1966 rok
  Dyrekcja MPK zapewnia, że oprócz czterech pojazdów, wszystkie autobusy, trolejbusy i tramwaje będą ciepłe. Jeżeli w ciągu trzech dni temperatura o godzinie 21 spadnie poniżej 3 stopni C. kierowcy zobowiązani są włączyć ogrzewanie.

  1981 rok
  W skromnym dworku w Ławkach koło Trzemeszna urodził się w 1813 roku Hipolit Cegielski.
  Od minionego piątku informuje o tym tablica pamiątkowa, odsłonięta przy udziale licznej rzeszy „cegielszczaków” oraz okolicznych mieszkańców. Dopiero w ramach obchodów 135-lecia zakładów HCP zrealizowano marzenie Zenona Jurgońskiego, obecnego właściciela gospodarstwa rolnego, który od lat zabiegał o upamiętnienie miejsca, w którym urodził się patron zakładów metalowych.

  1982 rok
  Służba Bezpieczeństwa wykryła nielegalne drukarnie w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Jedna z nich mieściła się w prywatnej willi, zaś druga na terenie ogródków działkowych.

  1984 rok
  Już drugą dobę Poznań paraliżuje wyjątkowo gęsta mgła – powoduje ona opóźnienia pociągów i autobusów, odwołano też lot do Warszawy z Ławicy.

  1992 rok
  Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości w Poznaniu było przeniesienie urny z sercem generała Jana Henryka Dąbrowskiego, wodza Legion ów Polskich we Włoszech, do kościoła Św. Wojciech. Po długoletniej tułaczce spoczęło ono na poznańskiej „Skałce”.

  2004 rok
  Mistrzynią świata w koloryzacji włosów na Fryzjerskich Mistrzostwach Świata w Mediolanie została poznanianka Joanna Zaremba.

  2006 rok
  Do bazy w poznańskich Krzesinach przyleciały z USA pierwsze samoloty wielozadaniowe F-16 zakupione przez polską armię. Docelowo mają tu stacjonować 32 takie maszyny.

  CO JESZCZE CIEKAWEGO WYDARZYŁO SIĘ PRZED LATY? SPRAWDŹ!

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo