Ten rok jest dla Grupy Mlekovita szczególny z tego względu, że obchodzi jubileusz 90-lecia. Zbiegł się on z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz galerię

Podkreślił, że Mlekovita z małego zakładu w ciągu 25 lat stała się największą firmą mleczarską w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. A największymi atutami spółdzielni są wspaniali hodowcy bydła mlecznego - pracowici i zaradni oraz pracownicy, którym chce się pracować, utożsamiający się z firmą.

– 100 lat temu odzyskaliśmy niepodległość, a Mlekovita jest z nami od 90 lat – mówiła Kinga Sieradzon, dyrektor generalny firmy Tetra Pak. – A więc można powiedzieć, że Mlekovita budowała Polskę i ten region.

Zobacz także:Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą 2018 (zdjęcia, wideo)

Przy okazji Mlekovita pokazała swoje najnowsze inwestycje. Wydała w tym roku na nie około 80 mln zł. Dziś nowe linie produkcyjne zostały uroczyście poświęcone przez biskupa łomżyńskiego Tadeusza Bronakowskiego.

Jedną z nich była linia do produkcji sera sztaplowanego (bez folii pergaminowej). Jest to pierwsza taka linia w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Mlekovita zmodernizowała także linię do produkcji sera mozarella i paluszków.

Zobacz także: Mlekovita liderem branży - zwyciężyła w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich zorganizowanym przez Polską Izbę Mleka

– Staramy się produkować takie wyroby, których nikt w Polsce nie produkuje – mówi Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Mlekovita ma 20 zakładów, w których pracuje ponad 600 linii produkcyjnych.

Wysokie Mazowieckie: Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą 2018