Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Adam Hofman wiceprezesem piłkarzy ręcznych, czyli zaczęło...

  Adam Hofman wiceprezesem piłkarzy ręcznych, czyli zaczęło się...

  Marek Lubawiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przed dwoma miesiącami pisałem o niezwykle dynamicznej, delikatnie mówiąc, sytuacji w polskim życiu politycznym. – I tylko w sporcie spokój – twierdziłem 60 dni temu. – Biało-czerwoni ciągle rzucają, skaczą, biegają... Coś mi się zdaje, że ten spokój w sporcie, to taka cisza przed burzą. W tym roku czekają nas wybory w związkach sportowych, można więc spodziewać się, że zaraz zacznie wrzeć.
  Adam Hofman wiceprezesem piłkarzy ręcznych, czyli zaczęło się...
  No i zaczęło się. W minionym tygodniu na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, pojawił się komunikat, że wiceprezesem związku został Adam Hofman. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał za współpracę z otoczeniem związku. I tak pewnie dla asekuracji we wspomnianym komunikacie czytamy, że ZPRP zawsze był, jest i będzie otwarty na współpracę z przedstawicielami różnych środowisk (...). W zarządzie związku zawsze byli i są przedstawiciele różnych profesji.

  Profesja Adama Hofmana jest doskonale wszystkim znana. Wszystko wskazuje na to, że do zarządu ZPRP trafił z poręczenia PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo), firmy, która zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej.
  PGNiG, sponsor polskiej piłki ręcznej, to spółka Skarbu Państwa, a Hofman Skarbowi Państwa jest bardzo bliski, choć bardzie niż ze sportu znany jest eskapad turystycznych. Można się spodziewać, że wkrótce i w kolejnych związkach sportowych pojawią się osoby z ważnego poręczenia.

  Dobrze poinformowani twierdzą, że na przykład prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego ma chęć zostać dobrze znany polityk, niejaki Ryszard Czarnecki, który też jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w sprawie swego prezesostwa w PZPN.

  Słychać też głosy, że spółki Skarbu Państwa mają zrezygnować w najbliższym czasie z finansowania pojedynczych klubów. W ministerstwie sportu ma powstać specjalny fundusz, który te pieniądze przejmie i będzie je dzielił według własnego uznania. Zamieszanie więc będzie niemałe. Tego można być pewnym.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo