Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Piotra Reissa wzoruje się na najlepszych i rozwija współpracę z Herthą Berlin

Radosław Patroniak
Wspólne zdjęcie wychowanków Akademii i młodych graczy Herthy Berlin
Wspólne zdjęcie wychowanków Akademii i młodych graczy Herthy Berlin Fot. Archiwum Akademii Piotra
Tworzenie spójnej metodologii i najlepszego systemu szkolenia jest jednym z nadrzędnych zadań w Akademii Reissa. Dlatego też w strukturze klubu niezwykle ważne miejsce zajmuje Dział Sportu.

Kilkuosobowa grupa profesjonalistów, która nie tylko czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem klubu, ale też odpowiada za koordynację pracy kadry trenerskiej. W tym celu, raz w tygodniu odbywają się spotkania, którym przewodniczy Piotr Reiss. Podczas odpraw analizowane są raporty z treningów wszystkich grup wiekowych, a także przygotowywane są konspekty kolejnych zajęć.

W naradach biorą udział również trenerzy, którzy odbywali staże w krajowych i zagranicznych klubach oraz pracownicy naukowi Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki wymianie wiedzy pomiędzy specjalistami, Akademia może rozwijać swój własny model szkolenia, dostosowując zagraniczne metody kształcenia do warunków treningowych i polskiego klimatu.

- Bardzo ważna jest dla nas także relacja z rodzicami, dlatego też sporo czasu poświęcamy na omówienie spraw dotyczących komunikacji na linii trener-rodzic-dziecko - dodaje Dominik Czapczyk, dyrektor ds. sportu. Stałym elementem każdego spotkania jest przygotowanie konspektu treningu, czyli rozpisany minuta po minucie zakresu ćwiczeń.

- Tu nic nie dzieje się przypadkowo. Ćwiczenia uzależnione są przede wszystkim od kategorii wiekowej zawodników i dostosowane są odpowiednio do poziomu zaawansowania danej drużyny. U najmłodszych dzieci chodzi o dobrą zabawę. W starszych grupach, poza wymienionymi elementami, treningi mają na celu naukę oraz doskonalenie techniki piłkarskiej - podkreśla Piotr Reiss.

Akademia wyróżnia się na tle pozostałych szkółek piłkarskich. Jako pierwszy klub w Polsce uruchomiła internetowy panel trenerski, w którym po każdym treningu uzupełniana jest obecność dzieci na zajęciach, wyniki testów oraz komentarze odnośnie postępów zawodników. Nowością jest też Karta Zawodnika Akademii, czyli klubowa legitymacja. Dobra organizacja jest podstawą funkcjonowania profesjonalnego klubu. Przewagą Akademii nad innymi szkółkami jest również współpraca z zagranicznymi klubami.

- Właśnie wróciliśmy z Berlina. Zawodnicy Akademii mieli możliwość zobaczyć na żywo mecz ligowy Hertha Berlin - SV Sandhausen, a także wziąć udział w turnieju. Dla sztabu trenerskiego była to natomiast wspaniała okazja do zapoznania się z niemiecką metodologią, która jest podziwiana w całej Europie. Spotkanie z dyrekcją klubu przyniosło wiele ciekawych pomysłów. Wzorujemy się na najlepszych, a ja chciałem zadedykować strzeloną bramkę wszystkim zawodnikom Akademii i ich rodzinom - mówi Piotr Reiss.

Akademia ma zaplanowany program szkolenia do 2020 roku. Od następnego sezonu w oficjalnych rozgrywkach wystartuje drużyna juniorów, a także drużyna seniorów.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski