Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej: Orlik i...

  Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej: Orlik i Herkules powalczą o zwycięstwo w USA

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W środę zespół Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej poleci na zawody SAE Aero Design USA
  1/8
  przejdź do galerii

  W środę zespół Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej poleci na zawody SAE Aero Design USA ©Waldemar Wylegalski

  W środę zespół Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej poleci na zawody SAE Aero Design USA. – To będzie nasz dziewiąty start w tych zawodach – mówi dr Radosław Górzeński, opiekun naukowy klubu, podkreślając, że przez te lata studenci mogli liczyć na wsparcie miasta. W tym roku z miejskiej kasy przeznaczono na ten cel 7 tys. zł.
  – Dla nas to zaszczyt – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta. – I dodaje: – W ramach projektu międzynarodowego chcemy przygotować program wsparcia dla młodych, kreatywnych ludzi, którzy chcą pracować i tworzyć w naszym mieście. Powinien powstać w ciągu półtora roku.

  Koszt wyjazdu na zawody do USA to ok. 40 tys. zł. – Głównymi sponsorami są rektor Politechniki Poznańskiej, prof.
  Tomasz Łodygowski i dziekani wydziałów Maszyn Roboczych i Transportu oraz Budownictwa i Inżynierii Środowiska – dodaje dr R. Górzeński. – Nasza działalność wpisuje się w kierunek lotniczy, który obrała PP. Od kilku lat na uczelni działa Centrum Kształcenia Lotniczego.

  Na zawodach w Kalifornii Poznań będą reprezentować: Krzysztof Graczyk, Jakub Miśko, Michał Próchnicki, Mateusz Podziński i Kamil Dombek.

  – Wystartujemy w klasie Micro i Regular – wyjaśnia K. Graczyk. – Zawody trwają trzy dni. Pierwszy to prezentacja techniczna. Dwa kolejne dni są „lotne”. Każdy samolot wykonuje od pięciu do sześciu lotów.

  Studenci skonstruowali cztery samoloty dwa Orliki (klasa Micro) i dwa Herkulesy (klasa Regular). – To na wypadek, gdyby któraś z maszyn została uszkodzona podczas transportu – tłumaczy J. Miśko.

  ZOBACZ TAKŻE: Poznański Festiwal Nauki i Sztuki: Raj dla ciekawskich!  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Każda impreza bez urzedasów z Oświaty jest udana

  12345678 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Brawo chłopaki. Jak widać!!!! TAM, gdzie nie ma urzędasów grubasów z Wydziału Oświaty młodzież się dobrze bawi, uczy i rozwija. PYRKON – blisko 40 000zwiedzających ……. A urzędasy patrzą tylko jak...rozwiń całość

  Brawo chłopaki. Jak widać!!!! TAM, gdzie nie ma urzędasów grubasów z Wydziału Oświaty młodzież się dobrze bawi, uczy i rozwija. PYRKON – blisko 40 000zwiedzających ……. A urzędasy patrzą tylko jak tu kasę dodatkowo jako łapówkę dostać lub rozszerzyć swe podejrzane układy i znajomości zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo