Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amica otworzyła nową tłocznię

norbert woźniak
Amica otworzyła nową tłocznięAmica otworzyła nową tłocznię
Amica otworzyła nową tłocznięAmica otworzyła nową tłocznię norbert woźniak
Wroniecka Amica przypomniała, że jest jednym z najprężniej działających przedsiębiorstw w regionie. Roczne obroty na poziomie ponad 1 miliarda złotych dzięki wzroście mocy produkcyjnych - to plan firmy Amica. Aby osiągnąć cel lider na rynku AGD w Polsce inwestuje we Wronkach. W minionym tygodniu dokonano otwarcia nowej tłoczni.

Firma Amica realizuje strategiczny plan rozwoju HIT 2023, który zakłada osiągnięcie 1,2 miliarda euro obrotu rocznie na rynkach europejskich. Marcin Bilik, pierwszy wiceprezes ds. operacyjnych w Amice tłumaczy , że aby to osiągnąć niezbędne jest uzyskanie mocy produkcyjnych na  poziomie ponad 2 milionów sztuk dużych wyrobów sprzętu grzejnego rocznie.

- Zakładamy wejście na nowe rynki jak włoski, hiszpański czy krajów Beneluksu. W tym i w przyszłym roku planujemy większą aktywność na rynku francuskim i angielskim. Nie zapominamy o rynkach wschodnich, ale rozwijają się one gorzej niż wstępnie przyjęliśmy w HIT 2023 - przyznaje.

Fabryka Kuchni Amica S.A zakończyła proces powstawania nowej tłoczni. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce w czwartek 9 czerwca. Ta inwestycja jest bardzo ważna nie tylko dla samej fabryki, ale przede wszystkim dla mieszkańców Wronek i całego powiatu szamotulskiego. Nowo otwarta hala to kolejny obiekt wybudowany przez Amica S.A. Znaleźli w nim pracę mieszkańcy gminy oraz powiatu. Cała grupa kapitałowa zatrudnia obecnie 2700 osób. We Wronkach pracuje 2000 - 2200 z nich. Do 2023 roku poziom zatrudnienia ma wzrosnąć o kilkaset osób.

Otwarcie tłoczni to także szansa na rozwój dla lokalnych firm kooperujących z Amiką, a zatrudnionych w charakterze wykonawców i podwykonawców. Tłocznia to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Spełnia najwyższe normy z zakresu bezpieczeństwa i ekologii. Obiekt ten może pochwalić się bardzo niską emisją hałasu, co jest niezwykle istotne zarówno dla pracowników jak i okolicznych mieszkańców. W tłoczni zastosowano energooszczędne rozwiązania z zakresu oświetlenia i ogrzewania dzięki czemu jest ona przyjazna dla środowiska.

- Otwarcie obiektu wiąże się z ciągłym wzrostem popytu na  produkty marki Amica. Od 2011 nieustannie zwiększamy nasze moce produkcyjne, aby pozostać liderem rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Nasz cel to osiągnięcie zdolności produkcyjnej wynoszącej 2,3 mln sztuk - mówiMarcin Bilik.

Otwarta w ubiegłym tygodniu  tłocznia to nie pierwsze tego typu zadanie Amiki w ostatnim czasie. Obiekt o powierzchni 5 tys. m2 powstał rok po hali o powierzchni 11 tys. m2. Na przyszły rok natomiast przewidziano do realizacji budowę kolejnego magazynu dla wyrobów  gotowych. - Będzie to w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania - mówi Marcin Bilik. - Ma to doprowadzić do wzrostu produkcji - dodaje.

Klimat wokół firmy jest dobry. Potwierdza to jej kierownicto. - Bardzo dobrze współpracujemy z Kostrzyńsko - Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną  - podkreśla wiceprezes ds. operacyjnych.

Kierownictwo firmy chwali sobie także współpracę z samorządami. Na otwarciu tłoczni  obecni zresztą byli  m.in. burmistrz Wronek, Mirosław Wieczór oraz starosta szamotulski, Józef Kwaśniewicz. Wraz z kierownictwem przedsiębiorstwa wzięli oni udział w symbolicznym przecięciu wstęgi nowego obiektu.

Obecnie Amica S.A to lider rynku AGD w Polsce. Według tegorocznego raportu Brand Asset Valuator przygotowanego przez Millward Brown i agencję Young&Rubicom, Amica S.A jest jedną z najsilniejszych i najlepiej rozpoznawalnych marek w naszym kraju.  Fakt, iż działa na terenie powiatu szamotulskiego może zaś być  pewnym powodem do dumy, ale przede wszystkim daje nadzieję na prężny rozwój gospodarczy regionu i - co zostało już podkreślone -  tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

Plan rozwoju
1,2 miliarda euro rocznego obrotu na rynkach europejskich - to plan rozwoju wronieckiego przedsiębiorstwa. Aby go zrealizować konieczne jest uzyskanie mocy produkcyjnych na poziomie 2 milionów sztuk dużych wyrobów sprzętu grzejnego rocznie.  Z ambitnym planem rozwoju wiąże się również wzrost zatrudnienia. Amica do roku 2023 zamierza zatrudnić jeszcze kilkaset osób

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski