Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Lech Poznań bez problemów wygrał z Arką Gdynia
Lech Poznań bez problemów wygrał z Arką Gdynia Przemysław Świderski
Lech Poznań bez problemów pokonał w Gdyni Arkę 4:1. Tak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza. Zgadzacie się?

MATUS PUTNOCKY - 6
Znowu nie miał zbyt wiele pracy, zwłaszcza zaś w pierwszej połowie, gdy gra toczyła się głównie na połowie Arki. W momencie, kiedy musiał wykazać się czujnością, nie dawał się zaskoczyć. Kolejny solidny występ. Żal tylko wpuszczonej bramki.

MARCIN WASIELEWSKI - 6
Nieco niespodziewanie zastąpił Tomasza Kędziorę i przyszło mu się mierzyć z Dariuszem Formellą. Od początku spotkania grał ambitnie, blisko rywali i wykorzystał daną mu przez trenera szansę.

LASSE NIELSEN - 6
Można na nim polegać, nie myli się zbyt często. Duńczyk czuje się w drużynie Kolejorza bardzo dobrze, jest wręcz niezastąpiony, świetnie radzi sobie bez względu na to, czy gra na środku w parze z Wiluszem czy Bednarkiem.

MACIEJ WILUSZ - 6
Ostatnio go krytykowaliśmy za niepewne zachowania i błędy w defensywie, lecz tym razem było lepiej. Był pewnym punktem defensywy, a ponadto zaliczył genialną asystę przy bramce Kownackiego. Szkoda, że się pomylił przy golu dla Arki.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 6
Ostatnio nie jest tak ruchliwy w ofensywie jak na początku roku, kiedy wręcz błyszczał dyspozycją. Mimo to prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż sprzedany do Dynama Kijów Tamas Kadar.

ŁUKASZ TRAŁKA - 6
Trochę mogły irytować jego faule, ale taki już ma styl gry i pewnie go nie zmieni. Nie można się do niego doczepić, przez większość meczu panował nad tym, co się dzieje w środkowej strefie boiska.
MACIEJ GAJOS - 7
Ostatnio grał dobrze, prowadził akcje Lecha, natomiast brakowało mu bramki. Tym razem wykazał się intuicją i we właściwym momencie wszedł w pole karne rywali. Ten gol to potwierdzenie jego dobrej formy.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 6
Miał swoją okazję w drugiej połowie, jednak został zablokowany. Poza tym szarpał, atakował, zaliczył kilka niezłych rajdów, tyle że nie udało mu się trafić do siatki. Mimo wszystko jego grę w ostatnich meczach można oceniać pozytywnie.

RADOSŁAW MAJEWSKI - 7
To jeden z bardziej udanych transferów Kolejorza w ostatnim czasie. „Maja” to prawdziwy reżyser gry Lecha, potrafi rozgrywać, strzelać, dostrzega lepiej ustawionych kolegów. Dziś to czołowa postać drużyny Nenada Bjelicy.

DARKO JEVTIĆ - 7
Sposób, w jaki ograł obronę Arki pokazuje klasę tego piłkarza. Dosłownie ośmieszył graczy rywali. Uczestniczy w większości akcji ofensywnych i udowadnia, że gra na boku mu zupełnie nie przeszkadza.

DAWID KOWNACKI - 7
Na stałe zadomowił się w pierwszym składzie Lecha i widać, że mu to służy. W spotkaniu z Arką znów był ruchliwy, często pod grą i znowu strzelił bramkę. To jego najlepszy sezon w karierze.