Atletico Madryt wygrało Ligę Europy. Antoine Griezmann bohaterem

Antoine Griezmann znó pokazał, że jest znakomitym napastnikiem
Antoine Griezmann znó pokazał, że jest znakomitym napastnikiem Damian Kosciesza
W finale Ligi Europy rozegranym w środę w Lyonie Atletico pokonało Olympique Marsylia 3:0 (1:0) . Klub z Madrytu trzeci raz wygrał te rozgrywki Wcześniej triumfował w 2010 i 2012 roku.

Bohaterem meczu w Lyonie był Antoine Griezmann. Franzuz, który urodził się 70 km od stadionu, na którym rozgrywano finał, strzelił dwa gole. To był najprawdopodobniej ostatni wielki mecz Griezmanna w barwach Atletico. Hiszpańskie media są przekonane, że w przyszłym sezonie będzie grał w Barcelonie.

Zanim Francuz otworzył wynik, kapitalną okazję na uzyskanie prowadzenia Olympique Marsylia. Już w 4 minucie Valere Germain nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem Janem Oblakiem, uderzając niecelnie.

Więcej miejsca i czasu miał w 21 min. Antoine Griezmann, stanął oko w oko ze Steve Ma-ndandą i strzelił nie do obrony. Nieszczęście podopiecznych Garcii, zaczęło się od podania bramkarza Marsylii do Andre-Franka Zambo Angu-issy, któremu piłka odskoczyła na kilka metrów i przejęli ją rywale. A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Grie-zmann został obsłużony prostopadłym podaniem, którego nie mógł zmarnować.

W 32 min. Olympique otrzymał drugi cios. boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dimitri Payet. Kapitan marsylczyków schodził ze łzami w oczach.

Zaraz po przerwie Griez-mann podwyższył na 2:0, znów wygrywając pojedynek z bramkarzem, techniczną podcinką posyłając nad nim piłkę. Ten gol podciął skrzydła marsylczykom. Mieli co prawda szansę na honorowego gola w 81 minucie, ale piłka po strzale Mitroglou, jedynie odbiła się od słupka . Atletico natomiast swoje okazje potrafiło wykorzystać. Wynik ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Gabi.