MKTG SR - pasek na kartach artykułów

AZS UAM Poznań skazany na końcowe miejsca w tabeli I ligi siatkarzy

Trwa zła passa siatkarzy AZSUAM Poznań w I lidze. Tym razem podopieczni Damiana Lisieckiego przegrali z Cuprum w Lubinie 1:3 i powoli muszą się już godzić z zajęciem przedostatniego miejsca po rundzie zasadniczej. Właściwie to muszą jeszcze uważać, by nie dać się przeskoczyć ostatniemu w tabeli Energetykowi Jaworzno.

Już tradycyjnie akademicy dobrze weszli w spotkanie, czego dowodem była pierwsza partia i jej końcówka. Trener gospodarzy tak był poirytowany grą swojego zespołu, że już w pierwszym secie zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Na nic to się zdało, bo poznaniacy nie zwalniali tempa.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:
Sport na GłosWielkopolski.pl

Niestety im dalej w las, tym było gorzej. Najbardziej irytująca dla poznańskiego szkoleniowca okazała się czwarta partia, w której AZS UAM wyszedł na prowadzenie 5:1. Po chwili jednak Cuprum prowadziło już 6:5.

W zespole gości nie było lidera w ataku i zagrywce. Dobre momenty zawodnicy przeplatali seriami błędów i nieprecyzyjnych zagrań. Tymczasem lubinianie z minuty na minutę nabierali pewności siebie, a w czwartym secie pokazali jeszcze wolę walki.

Cuprum Lubin - AZS UAM Poznań 3:1(24:26, 25:20, 25:20, 25:22)AZS UAM: Bukowski, Makowski, Pachliński, Józefczak, Schulz, Vlk, Mischke (libero) oraz Rutecki, Walendzik, Mędrzyk i Ożarski.