Barca przegrała w Manchesterze. Dwa gole Lewandowskiego dla Bayernu

TS
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Paweł Lacheta
We wtorek odbyły się pierwsze mecze 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najciekawsze z nich odbyło się w Manchesterze, gdzie City próbowało zrewanżować się Barcelonie za wysoką porażkę na Camp Nou.

Ta sztuka w stu procentach Anglikom się udała, choć najpierw sędzia nie podyktował dla gospodarzy ewidentnego karnego, a potem Leo Messi wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Anglicy grali jednak do końca i po świetnym, pełnym dramaturgii spotkaniu jak najbardziej zasłużenie ograli Katalończyków. To ich pierwsza wygrana z tym rywalem w Champions League. Dwa gole w tym meczu strzelił Ilkay Gundogan.

Do siatki PSV Eindhoven dwa razy trafił też Robert Lewandowski. Dzięki temu jego Bayern zapewnił sobie komplet punktów. Grali też Grzegorz Krychowiak z PSG oraz Piotr Zieliński z Napoli. Ten pierwszy wszedł na boisko w przerwie spotkania w Bazylei, a drugi dostał swoją szansę w ostatnich minutach meczu w Stambule.

Po wczorajszych spotkaniach niektóre drużyny już zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. Tak jest w przypadku Arsenalu, PSG, Atletico oraz Bayernu.

Grupa A
Łudogorec Razgrad - Arsenal Londyn 2:3 (2:2). Bramki: Cafu (12), Keseru (15) - Xhaka (20), Giroud (42), Oezil (88).

FC Basel - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1). Bramki: Zuffi (76) - Matuidi (43), Meunier (90).

1. Arsenal Londyn 4 10 12:3
2. Paris Saint-Germain410 9:3
3. FC Basel 4 1 2:8
4. Łudogorec Razgrad 41 4:13

Grupa B
Besiktas Stambuł - Napoli 1:1 (0:0). Bramki: Quaresma (78 karny) - Hamsik (82).

Benfica Lizbona - Dynamo Kijów 1:0 (1:0). Bramka: Salvio (45 karny).

1. Napoli 4 79:7
2. Benfica Lizbona 4 7 6:5
3. Besiktas Stambuł 4 6 6:5
4. Dynamo Kijów 4 1 2:6

Grupa C
Borussia Moenchengladbach - Celtic Glasgow 1:1 (1:0). Bramki: Stindl (32) - Dembele (76 karny).

Manchester City - FC Barcelona 3:1 (1:1). Bramki: Gundogan 2 (39, 74), de Bruyne (51) - Messi (21).

1. FC Barcelona 4 9 14:4
2. Manchester City 4 7 10:8
3. Borussia M-gladbach 4 4 4:7
4. Celtic Glasgow 4 2 4:13

Grupa D
Atletico Madryt - FK Rostow 2:1 (1:1). Bramki: Griezmann 2 (29, 90) - Azmoun (30)..

PSV Eindhoven - Bayern Monachium 1:2 (1:1). Bramki: Arias (14) - Lewandowski 2 (34 karny, 74).

1. Atletico Madryt 4 12 5:1
2. Bayern Monachium 4 9 11:3
3. PSV Eindhoven 4 1 4:9
4. FK Rostow 4 1 3:10