Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne wsparcie psychologiczne w nowym Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Poznańskie ŚCZP pomaga dzieciom i nastolatkom, które nie radzą sobie emocjonalnie z problemami dnia codziennego i doświadczają kryzysów psychicznych o różnym podłożu, m.in.: zaburzeń lękowych i depresyjnych, zaburzeń odżywiania, ADHD, zaburzeń opozycyjno-buntowniczych i zachowania, schizofrenii oraz samouszkodzeń i myśli samobójczych.
Poznańskie ŚCZP pomaga dzieciom i nastolatkom, które nie radzą sobie emocjonalnie z problemami dnia codziennego i doświadczają kryzysów psychicznych o różnym podłożu, m.in.: zaburzeń lękowych i depresyjnych, zaburzeń odżywiania, ADHD, zaburzeń opozycyjno-buntowniczych i zachowania, schizofrenii oraz samouszkodzeń i myśli samobójczych. pixabay
Ruszyło Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży stworzone przez Uniwersytet SWPS oraz Fundację AKME. Młodzi poznaniacy z zaburzeniami psychicznymi mogą bezpłatnie dostać pomoc od psychologów i psychoterapeutów.

Pomoc psychologiczna dla dzieci

Stany depresyjne, napady paniki, zaburzenia odżywiania, zachowania agresywne, myśli samobójcze… Dziecko w starciu z kryzysem psychicznym jest całkowicie bezbronne. Jeśli widzisz jakiekolwiek niepokojące symptomy, bezpłatną pomoc znajdziesz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, stworzonym w Poznaniu przez Uniwersytet SWPS oraz Fundację AKME.

Czytaj też

- W ostatnich latach niepokojąco wzrosła w Polsce liczba dzieci i nastolatków zagrożonych poważnymi kryzysami psychicznymi. Niestety, dostęp do profesjonalnej pomocy był i nadal jest utrudniony. Cieszę się, że dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także współpracy ze specjalistami z Fundacji AKME, możemy w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego wspierać nie tylko młodych pacjentów, ale także ich rodziny – mówi prof. Jarosław Michałowski, psycholog, Uniwersytet SWPS w Poznaniu.

Sprawdź też:

– Stworzenie miejsca, zapewniającego najmłodszym mieszkańcom Poznania bezpłatną środowiskową opiekę psychologiczno-psychiatryczną, było naszym marzeniem. To ważny krok w rozwoju naszego wydziału, na którym pracuje silny zespół psychologów klinicznych kształcący psychologów klinicznych dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutów. Większość pracowników centrum to zresztą absolwenci naszego uniwersytetu oraz naszej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej - tłumaczy.

Jak cukier wpływa na zdrowie psychiczne?

Terapia dla małych poznaniaków

Psychologowie i psychoterapeuci zatrudnieni w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego (ŚCZP) prowadzą terapię indywidualną i rodzinną. Specjaliści działają nie tylko w siedzibie ŚCZP, lecz także w domach czy szkołach pacjentów, a w sytuacji kwarantanny proponują spotkania online.

- Ze wsparcia może skorzystać 280 młodych poznaniaków, w wieku od 6. do 18. roku życia z zaburzeniami psychicznymi wraz z osobami z ich otoczenia. Pomoc jest w pełni bezpłatna do końca 2022 roku - mówi prof. Jarosław Michałowski.

Oddział szpitalny powstanie w akademiku UAM? Uczelnia jest gotowa udostępnić 60 miejsc dla pacjentów szpitala w Słubicach

Punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny oraz cztery gabinety do psychoterapii i konsultacji psychiatrycznej znajdują się przy ul. Naramowickiej 47. Drugi punkt ŚCZP, w którym będzie działać oddział dzienny, a także będą organizowane terapie grupowe, warsztaty umiejętności społecznych oraz zajęcia socjoterapeutyczne, znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 19. Kontakt z Centrum tel.: 61 102 69 15/16. Formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej organizatora.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski