Bokserska elita wkrótce wystąpi w poznańskiej Arenie

To był kolejny, dobry występ pięściarzy Poznańskiego Klubu Bokserskiego. Ekipa PKB była najlepszą drużyną zakończonego w Wałczu turnieju Grand Prix o puchar Polskiego Związku Bokserskiego. Był to już ostatni turniej eliminacyjny przed rozpoczynającym się 5 marca w poznańskiej Arenie, 83. indywidualnymi mistrzostwami Polski seniorów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Lechma podpisała porozumienie z pięściarzami PKB Poznań
Boks: Dla pięściarzy PKB to sezon pełen sukcesów
Dariusz Michalczewski był Poznaniu

Dziewięciu zawodników dotarło do finału poszczególnych kategorii wagowych. W wadze 60 kg w finale spotkali się Dawid Michelus, od dłuższego czasu walczący w barwach PKB choćby w rozgrywkach ligowych, tutaj reprezentował Sokoła Piła oraz Damian Wrzesiński (PKB). Walka stała na wysokim poziomie, a obaj zawodnicy zaprezentowali dobrą formę. Minimalnie lepszy i dokładniejszy był Michelus i on zwyciężył 4:1.

Z dobrej strony pokazał się także Tomasz Mazur (PKB) w kategorii 69 kg. W ostatnim czasie Mazur przeszedł do wyższej wagi i dość długo dochodził do niezłej dyspozycji. W Wałczu mazur udowodnił, że będzie bardzo poważnie liczył w rozgrywce o mistrzostwo Polski w tej kategorii. W finałowym pojedynku Mazur nie pozostawił żadnych złudzeń Mariuszowi Kaczmarczykowi (MOSM Tychy) i wygrał 5:0. W tej samej wadze walczył również Patryk Szymański (PKB), który w ćwierćfinale poradził sobie z doświadczonym Kamilem Szeremetą (Hetman Białystok), zwyciężając 5:0. W półfinale Szymański oddał punkty walkowerem Mazurowi. Teraz w mistrzostwach Polski Mazur i Szymański będą faworytami do tytułu w tej kategorii wagowej.

Do klubowego finału PKB doszło w wadze 75 kg. Bardziej doświadczony Kamil Gardzielik po wyrównanym boju pokonał 18-letniego Michał Ludwiczaka 4:1. Ten drugi w półfinale wygrał z doświadczonym zawodnikiem Legii Warszawa - Michalikiem. Z kolei w wadze ciężkiej (91 kg) nie mial sobie równych Włodzimierz Letr, który finał zakończył przed czasem w drugiej rundzie.

Także kategoria superciężka (+91 kg) staje się specjalnością PKB Poznań. W Wałczu walki toczyły się dwóch grupach i w obu zwyciężyli poznaniacy. W pierwszej grupie Marcin Rekowski (PKB) rozprawił się z Arturem Wichrowskim (Sparta Toruń) 5:0, natomiast w drugie grupie Marcin Śnitko (PKB) pokonał Krzysztofa Kosełę (Paco Lublin) 5:0. Tym samym ekipa poznańska była najlepsza w klasyfikacji drużynowej i najlepszym trenerem imprezy został Michał Nowak (PKB).

- Na pewno możemy być zadowoleni z występu naszych zawodników w Wałczu, tym bardziej, że nie wszyscy najlepsi mogli tam boksować. Od poniedziałku zaczynamy ostatni etap przygotowań do mistrzostw Polski w Arenie. Forma idzie w górę, dlatego z optymizmem przystąpimy do marcowego turnieju i z nadziejami na wiele medali - powiedział Michał Nowak, trener PKB Poznań.
Rzeczywiście do indywidualnych mistrzostw Polski w Arenie zostało już niewiele czasu (turniej odbędzie się w dniach 5-8 marca). Do stolicy Wielkopolski przyjadą wszyscy najlepsi obecnie polscy bokserzy amatorzy. Dla zawodników będących obecnie w kadrze narodowej, będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk w Londynie, który odbędzie się w kwietniu w Turcji.

- Mam nadzieję, że nasi kadrowicze zaprezentują w Arenie odpowiednią formę, która pozwoli potem z powodzeniem powalczyć o olimpijskie paszporty w Turcji. To będzie bardzo trudny turniej, ale nie wyobrażam sobie, aby któryś z naszych pięściarzy nie pojechał do Londynu - powiedział Zdzisław Nowak, prezes PKB Poznań, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.