MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brąz kadetów AZS UAM na OOM w siatkówce plażowej w Białej Podlaskiej. Poznaniacy przegrali tylko jeden mecz

Maks Dymczyk (drugi z prawej) i Piotr Konatkowski z najbliższymi i trenerem Damianem Lisieckim (trzeci z lewej) z pucharami i medalami na boisku w Białej Podlaskiej Archiwum Rafała Dymczyka
Para Maks Dymczyk i Piotr Konatkowski, reprezentująca AZS UAM Poznań wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetów. Impreza była częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a poznańską parę prowadzi czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej, Damian Lisiecki.

Najpierw w ćwierćfinale poznaniacy wygrali z byłymi mistrzami kategorii młodzik, braćmi Bożejewiczami 2:0 (21:14, 21:10!).
Następnie po zaciętej walce przegrali półfinał z późniejszymi triumfatorami, parą Wanat/Warych 1:2 (22:20, 18:21, 13:15). Wreszcie w meczu o III miejsce pokonali parę Ciećwierz/Bochenek 2:0 (21:17, 21:7).

- Serdeczne podziękowania dla Damian Lisiecki Akademia Mistrzów za mistrzowskie przygotowanie, rewelacyjne treningi i wspaniały mentoring. Podziękowania też dla Szymona Kurowskiego i Enea Energetyka za bardzo dobrze przepracowany rok w hali, co pomogło nam odnieść sukces na piasku - przekazał nam Rafał Dymczyk, tata Maksa, który był z nim też na zawodach w Białej Podlaskiej.