Czujniki parkowania: przód, tył, bez wiercenia? Jak nie...

  Czujniki parkowania: przód, tył, bez wiercenia? Jak nie przepłacić za czujniki parkowania w samochodzie? Opinie specjalistów i użytkowników

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Parkowanie w ciasnych pomieszczeniach często kończy się obtarciami czy zderzeniami. Czujniki parkowania pomogą w bezkolizyjnym zostawieniu samochodu

  Parkowanie w ciasnych pomieszczeniach często kończy się obtarciami czy zderzeniami. Czujniki parkowania pomogą w bezkolizyjnym zostawieniu samochodu na miejscu. ©Pixabay

  Czujniki parkowania to dla wielu kierowców niezbędny dodatek ułatwiający jazdę samochodem. Dzięki nim podczas parkowania można zachować bezpieczną odległość od przeszkody. Jednak nie każdy czujnik parkowania należycie spełnia swoją funkcję. Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę zanim zdecydujecie się na zakup czujników parkowania do samochodu.
  Parkowanie w ciasnych pomieszczeniach często kończy się obtarciami czy zderzeniami. Czujniki parkowania pomogą w bezkolizyjnym zostawieniu samochodu

  Parkowanie w ciasnych pomieszczeniach często kończy się obtarciami czy zderzeniami. Czujniki parkowania pomogą w bezkolizyjnym zostawieniu samochodu na miejscu. ©Pixabay

  Czujniki parkowania: polecane przez specjalistów


  Polecane przez fachowców i specjalistów są czujniki parkowania Valeo to czujniki parkowania typu beep&park. Pomocne urządzenie, które można zamontować w większości samochodów osobowych. Zestaw składa się z czujników parkowania i wyświetlacza, który wskazuje odległość od przeszkody.

  Przykładowy koszt zestawu z czujnikami parkowania na przedni i tylny zderzak wynosi 590 złotych.  Część ekspertów zaznacza, że czujniki parkowania wyposażone w wyświetlacze cyfrowe podają prawidłową odległość tylko wtedy, gdy samochód zbliża się tyłem do dużej, płaskiej i prostopadłej do auta przeszkody, np. ściany. Gdy kierowca zbliża się do rogu budynku, wskazane odległości są już natomiast zaburzone w przypadku zbliżania się do innych obiektów.

  Czujniki parkowania montaż


  Montaż czujników parkowania nie jest trudny i zajmuje około 2 godziny. Czas instalacji czujników parkowania jest zależny od konstrukcji samochodu. Jeśli tylne światła są umieszczone w klapie bagażnika, montaż może potrwać dłużej.

  Głośniki czujników parkowania umieszcza się z tyłu samochodu, w bagażniku.

  Jak działają czujniki parkowania?
  Czujniki parkowania bezprzewodowe


  Ze względu na długość montażu przewodowych czujników, fachowcy polecają sprzęt zdalny. W przykładowych czujnikach parkowania typu PA-520F zastosowana jest technika ultradźwiękowa, a kąt widzenia czujników parkowania wynosi aż do 110 stopni w pionie i poziomie. Czujniki i nadajniki radiowe zintegrowane w uchwycie tablicy rejestracyjnej. Wyświetlacz zasilany jest przez ładowarkę samochodową.

  Parkowanie w ciasnych pomieszczeniach często kończy się obtarciami czy zderzeniami. Czujniki parkowania pomogą w bezkolizyjnym zostawieniu samochodu na miejscu. Pixabay


  Koszt bezprzewodowych czujników parkowania zaczyna się od 40 złotych. Jednak specjaliści wskazują na fakt, że tanie czujniki parkowania mają bardzo krótką trwałość. Warto więc zainwestować w droższy i bardziej jakościowy sprzęt.

  Czujniki parkowania bez wiercenia


  Aby zamontować czujniki parkowania bez wiercenia w samochodzie, należy zakupić czujniki bezprzewodowe. Montaż czujników do parkowania bez wiercenia nie musi być trudny, ale i tak lepiej oddać tę czynność do realizacji specjalistom w swoim fachu.

  Część samochodów posiada fabrycznie wbudowane czujniki, w którychmontaż czujników do parkowania bez wiercenia nie będzie konieczny.

  Czy czujniki parkowania się psują?


  Z badań wynika, że czujniki parkowania psują się co kilka lat. Fachowcy wskazują, że najtańsze i najgorsze czujniki parkowania mogą nie przeżyć pierwszej zimy. Wybierając czujniki parkowania, warto zwrócić uwagę czy mają pasujące do naszego zderzaka podkładki kątowe oraz czy można je malować. Warto dowiedzieć się też, czy dostępne są części zamienne.  Czujniki parkowaniaprzód


  Specjaliści są często zdania, że czujniki parkowania na przód przeszkadzają w jeździe. Zwracają uwagę na zbyt częste i błędne sygnały podczas zbliżania się do obiektu w postaci drugiego samochodu czy krawężnika. Cena przednich czujników parkowania zaczyna się od 179 złotych.

  Czujniki parkowania opinie


  Czujniki parkowania są szczególnie polecane osobom, które często poruszają się po miastach. To właśnie w miejscach, gdzie jest duże zagęszczenie samochodów, urządzenie może pomóc w uniknięciu stłuczki czy obrysowania auta.

  Opinie fachowców o czujnikach parkowania są podzielona. Wiele z nich odradza montowanie czujników parkowania w małych, miejskich samochodach. Według specjalistów łatwo w nich zobaczyć przestrzeń za autem podczas parkowania.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY