Czwarta z rzędu wygrana koszykarzy MKS Drogbruk Kalisz. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
MKS Drogbruk Kalisz pokonał RKKS Rawie Rawag Rawicz
MKS Drogbruk Kalisz pokonał RKKS Rawie Rawag Rawicz Maciej Rybacki
Nie zwalniają tempa koszykarze MKS Drogbruk Kalisz. Kaliszanie odnieśli kolejne cenne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem w doskonałym stylu pokonali Rawię Rawicz 105:78.

Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej kwarcie wygranej przez drużynę z Rawicza 23:21. W kolejnych odsłonach na parkiecie rządzili już tylko kaliszanie. Drugą kwartę MKS Drogbruk wygrał różnicą aż 16 punktów. Ataki napędzał coraz lepiej spisujący się w szeregach kaliskiego II-ligowca Paweł Piros, który w tej części gry zdobył aż 16 punktów. Po zmianie stron to koszykarze znad Prosny nadawali ton rywalizacji i ostatecznie zwyciężyli 105:78. To czwarta wygrana z rzędu koszykarzy MKS Drogbruk Kalisz. Kaliszanie drugi raz z rzędu zdobyli także ponad 100 punktów.

W sobotę, 8 listopada MKS Drogbruk Kalisza zagra o kolejne zwycięstwo w Kaliszu. O godz. 15:00 wyjątkowo w hali Zespołu Szkół zmierzy się z Obrą Kościan. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla kibiców.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - MKS Drogbruk Kalisz 78:105 (23:21, 14:30, 21:31, 20:23)

MKS Drogbruk: Piros 28 (6x3), Wojciechowski 20 (1x3), Sierański 16, Rabe 13 (1x3, 9 zbiórek), Kołodziej 10 (2x3 pkt.), Szymczak 10 (1x3 pkt.), Pawlik 5 (1x3 pkt.), Tradecki 3 (1x3, 5 asyst), Grochowina, Murza (9 zbiórek), Jasiukiewicz

Rawia: Stankiewicz 19, Suprun 17, Kasiński 10, Maciołek 10, Nowicki 7, Gierwazik 5, Matuszewski 4, Pietraszek 3, Staśkowiak 3, Niedbała, Maciejewski, Łoś

MKS Drogbruk Kalisz zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tuz za niepokonanymi jak dotąd Górnikiem Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych i Daralem Zetkama Nysa Kłodzka.

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!