Discotex - hity dyskotek lat 80. w poznańskiej Arenie

  Discotex - hity dyskotek lat 80. w poznańskiej Arenie

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Boney M., Gazebo, Bad Boys Blue i Savage to wykonawcy jakich zobaczymy i usłyszymy w Arenie 25 maja w koncercie "Discotex. Hity lat 80."
  Świetność takich wykonawców jak Boney. M, Gazebo, Savage czy Bad Boys Blue to lata 70 i 80 minionego stulecia. Ich fani nadal jednak chcą ich słuchać dlatego koncertują choć pozostają w cieniu tych, którzy dziś dzierżą prym w europejskiej muzyce rozrywkowej. Wszystkie wymienione gwiazdy usłyszymy w poznańskiej Arenie 25 maja podczas koncertu "Discotex. Hity lat 80."

  Gazebo to artysta, któremu sławę przyniosła w roku 1983 lat piosenka "I Like Chopin". Była wtedy numerem 1 list przebojów we Włoszech i w piętnastu innych krajach.

  Reprezentant italo disco Savage zaczynał jako nastolatek w zespole Taxi, w którym występował razem z Zucchero. Największą popularność przyniosła mu piosenka "Only You". W rezultacie zawierająca ją płyta "Tonight" również należała do najlepiej sprzedających się wówczas w Europie. Powtórzeniem sukcesu było nagranie wspólnie z Zucchero przeboju "Sexy Thing(Baila)". Inne przeboje tego artysty nie zyskały już tak szerokiej popularności.

  Zespół Boney M. wylansowany został w roku 1974 przez niemieckiego producenta Franka Fariana. Ogromną popularność przyniosły mu takie przeboje jak "Brown Girl In The Ring", "No Woman No Cry" czy "Ma Baker". U szczytu sławy w 1979 zespół w klasycznym składzie dał koncert na poznańskim stadionie im. Edmunda Szyca. W latach 80. popularność zespołu zaczęła spadać. Dziś działają trzy składy Boney M. W Poznaniu usłyszymy ten z Maizie Williams.

  I wreszcie grupa Bad Boys Blue. Sporą popularność przyniosły jej takie piosenki "You're Woman" i "I Wanna Hear Your Heartbeat". Skład zespołu ulegał zmianom. Od początku do dziś występuje w niej tylko John Mc Inerney. MAZ

  Poznań, sobota, 25 maja, godzina 18, Arena
  (ul. Wyspiańskiego 33),
  bilety: 70-90 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo