Długi mecz Magdaleny Fręch w Tampico i pierwsze takie zwycięstwo

Łukasz Konstanty
Po trwającym niemal trzy godziny meczu Magdalena Fręch pokonała Amerykankę Sachię Vickery 6:4, 6:7, 6:3 w pierwszej rundzie tenisowego Challengera w meksykańskim Tampico.

Do wyłonienia zwyciężczyni pierwszej rundy potrzebne były trzy sety. Panie spędziły na korcie niemal trzy godziny, ostatecznie długi mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła Polka.

Trzy piłki meczowe Magdaleny Fręch w drugim secie

Serwis w rozegranym w nocy polskiego czasu spotkaniu nie był atutem żadnej z zawodniczek. Łącznie w całym meczu doszło aż do dwunastu przełamań. Najważniejsze i najbardziej dotkliwe w skutkach dla Polki miało miejsce w dwunastym gemie drugiego seta. Fręch triumfowała w pierwszej partii 6:4, w drugiej prowadziła 6:5 i wprowadzała piłkę do gry. Przy własnym podaniu miała aż trzy okazje na zakończenie spotkania, Amerykanka wybroniła jednak piłki meczowe, po najdłuższym gemie całego meczu (osiemnaście wymian) doprowadziła do wyrównania, by w tie-breaku przechylić szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść.

Na szczęście trzecia rakieta polskiego tenisa wyciągnęła odpowiednie wnioski i w trzeciej odsłonie spotkania na podobną wpadkę sobie nie pozwoliła. Co prawda na jej początku obydwie zawodniczki wygrały gemy przy serwisie rywalek, gdy jednak Magda po raz drugi, przy stanie 4:3, uzyskała przewagę przełamania, nie wypuściła szansy z rąk i w kolejnym gemie zapewniła sobie zwycięstwo.

Pierwsze zwycięstwo Fręch nad Vickery w karierze

Dla niemal 25-letniej polskiej tenisistki było to pierwsze w karierze zwycięstwo nad Vickery, z którą mierzyła się wcześniej dwukrotnie: w kwalifikacjach do turnieju w Auckland przed pięcioma laty uległa Amerykance w dwóch setach, z kolei w kwietniu ubiegłego roku w Charlottesville (turniej ITF) Fręch przegrała po trwającej ponad 2,5 godziny rywalizacji w trzech setach.

W meczu o ćwierćfinał przeciwniczką Polki będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy rozstawioną z numerem cztery Czeszką Kateriną Siniakovą (49 miejsce w rankingu WTA), a Amerykanką Alycią Parks (120 lokata), która w październikowym turnieju w Ostrawie sensacyjnie pokonała Karolinę Pliskovą i Marię Sakkari. Spotkanie, które wyłoni rywalkę Polki, rozpocznie się we wtorek o godzinie 19.00