Drugie zwycięstwo szczypiornistek Enei Piłka Ręczna. Poznanianki rozpędziły się po przerwie, a żona piłkarza Lecha odzyskała formę

Bogna Sobiech odzyskuje powoli wielką formę z czasów gry w kadrze i w Budndeslidze Adam Jastrzębowski
To był dobry weekend dla wielkopolskich drużyn w ligach szczypiorniaka. Dobrze spisały się zwłaszcza panie z Gniezna i Poznania, odnosząc cenne wygrane na własnym parkiecie.

Gnieźnieńskie Pszczoły dość pewnie uporały się z niżej notowanym Startem Elbląg. Z kolei Enea Piłka Ręczna stoczyła zacięty bój z PreZero Radom, zapisują na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie.

Podobnie jak dwa tygodnie temu podopieczne Amelii Chmielewskiej słabiej zagrały w pierwszej połowie.

– Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, bo rywali grają szybką piłkę ręczną i dobrze bronią. Nie wiem, dlaczego rozpędzamy się dopiero po przerwie. Być może musimy sobie powiedzieć w szatni, jakie popełniamy błędy i po ich analizie dopiero zaczynamy grać na pełnych obrotach – mówiła Olesia Parandii, MVP w poznańskim zespole i zdobywczyni 8 goli.

Po 6 bramek zdobyły też Agata Wasiak i Bogna Sobiech, żona piłkarza Lecha, Artura Sobiecha. W przypadku tej drugiej zawodniczki to może być zapowiedź powrotu do formy z czasów gry w reprezentacji i Bundeslidze. Dla Sobiech 6 goli w sobotnim meczu to też najlepszy wynik w sezonie.

W Lidze Centralnej Mężczyzn minimalną porażkę u siebie poniosła Nielba Wągrowiec, przegrywając ze Stalą Mielec 33:34.

W I lidze, czyli de facto na trzecim poziomie rozgrywkowym wreszcie świetnie sobie radzi Grunwald Poznań. Wojskowi zaczęli sezon od sześciu zwycięstw. Ambicje na awans potwierdzili poznaniacy w Kątach Wrocławskich, zwyciężając rywali po zaciętym boju 27:25.
Na uwagę zasługuje też występ Realu Astromal Leszno, który po ciekawym meczu okazał się lepszy od AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wyniki w ligach piłki ręcznej:
Superliga kobiet: MKS PR Urbis Gniezno – Start Elbląg 27:21 (13:9); Liga Centralna Kobiet: Enea Piłka Ręczna – PreZero Radom 30:28 (14:16); Liga Centralna Mężczyzn: Nielba Wągrowiec – Stal Mielec 33:34 (15:14);
I liga mężczyzn: SMS Kwidzyn – Sparta Oborniki 31:26 (15:14), Trójka Ostrołęka – Konin 31:27 (21:12), Real Astromal Leszno – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 31:27 (16:15), SKPR Świdnica – Lider Swarzędz 33:31 (16:16), Tęcza Kościan – ZEW Świebodzin 25:40 (14:19), Kąty Wrocławskie – Grunwald Poznań 25:27 (10:15).