Drugoligowe derby siatkarek dla SKF Politechniki Poznańskiej! Gospodynie sprawiły sobie prezent na jubileusz klubu

Derbowy mecz zgromadził w sobotę na trybunach w hali PP  sporo kibiców
Derbowy mecz zgromadził w sobotę na trybunach w hali PP sporo kibiców Fot. Archiwum SKF
Drugoligowe derby Poznania dzięki rocznicy powstania klubu SKF zgromadziły w hali PP dużą rzeszę fanów obu ekip. Cały mecz w Poznaniu był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zespołu SKF zdecydowała większa skuteczność w ataku.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra, a końcówka i własne błędy sprawiają, że gospodynie przegrywają 22:25. Druga odsłona ma bliźniaczy przebieg i długo jest punkt za punkt. W końcówce trzeciej SKF przechyla szalę na swoją stronę (25:20) i wychodzi na prowadzenie 2:1. Czwarty set zaczyna z walecznością ZSMS i ta procentuje wygraną 25:18 i wyrównaniem na 2:2. Decydujący set jest odsłoną od pewnego momentu gospodyń, które po dobrym początku w końcówce seta przechylają szalę zwycięstwa na 3:2.

- Ogromny szacunek dla naszej ekipy, że grając z dużymi problemami potrafiła sobie poradzić. Rywalki postawiły poprzeczkę wysoko, ale to był mecz błędów i kto zrobił ich mniej ten wygrywał. Gratulacje dla naszej ekipy. Nie przywiązujemy, żadnego znaczenia do tego wyniku, bo rywalizacja w play off zacznie się od zera. Naszym celem jest spokojna praca i dążenie do własnych wytyczonych celów i spełnienia marzeń – podsumował Michał Sułkowski z zarządu SKF.

SKF Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2(22:25, 25:23, 25:20, 18:25, 15:10)

Skład SKF: Pierzchała(kapitan), Pachurka, Grzeca, Toczek, Kucner, Radzewicz, Przybylska(libero) oraz Bogacz, Bińczycka, Krause.

Trener: Marcin Groć.