Drużyny z Wilna i UKS SP 26 z Poznania najlepsze w hokejowych turniejach poznańskiej Warty

W 20. gwiazdkowym halowym turnieju minihokeja na trawie dzieci (roczniki 2002 i młodsze) udział wzięło 16 drużyn, w tym trzy zagraniczne – HC Korosten z Ukrainy, HC Nova Dubnica (dziewczęta) ze Słowacji oraz HC Rudamina Gimnazjum z Litwy. W finale UKS SP26 I Poznań wygrał z Grunwaldem Poznań 5:2.

Z kolei w trzecim Międzynarodowym Turniej Miast juniorów i juniorek młodszych triumfowała drużyna Wilna, która w finale pokonała 3:2 Środę Wielkopolską, zespół, który wcześniej, zarówno w eliminacjach jak i w półfinale, wysoko wygrywał ze wszystkimi rywalami. Trzecie miejsce, zajęła dziewczęca drużyna ze słowackiej Novej Dubnicy, w meczu o brąz zwyciężając debiutujący w poznańskiej imprezie Cieszyn.

Drużyny dziewcząt startowały w turnieju z trzema punktami bonusowymi. Dalsza kolejność: 5. Poznań I, 6. Polska do lat 16 (dziewczęta), 7. Czerniowce, 8. Poznań II.

Medale trzem najlepszym zespołom wręczyli byli zawodnicy Warty, reprezentanci Polski, olimpijczycy z Monachium – Stanisław Kaźmierczak, Józef Wybieralski i Stefan Otulakowski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Edgaras Dżiovilas z Wilna, a najlepszym bramkarzem Maciej Wawrzyniak ze Środy Wielkopolskiej.