Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Przyjaciela, Sąsiada i inne nietypowe święta w 2015 roku [DZIWNE ŚWIĘTA]

BAZA
Dzień Przyjaciela, Sąsiada i inne nietypowe święta w 2015 roku [DZIWNE ŚWIĘTA]
Dzień Przyjaciela, Sąsiada i inne nietypowe święta w 2015 roku [DZIWNE ŚWIĘTA] Adam Wojnar
Dziwnych świąt w kalendarzu nie brakuje. 10 marca przypadł Dzień Mężczyzn, kolejnego dnia Dzień Sołtysa, a do końca roku jest jeszcze wiele nietypowych okazji do świętowania. Dowiedz się kiedy jest Dzień Psa, Dobrych Uczynków czy kiedy składać życzenia osobom leworęcznym, sąsiadom czy wędkarzom.

OBRAZKI NA DZIEŃ PRZYJACIELA: Dzień Przyjaciela już dzisiaj. Powiedz przyjacielowi, jak ważny jest [OBRAZKI]

Dzień Sołtysa (11 marca) – Dzień ten ma zwracać uwagę na powagę urzędu sołtysa. Jeśli znacie jakiegoś sołtysa, to właśnie wtedy powinniście złożyć mu życzenia.

Dzień Liczby Pi (14 marca) – Święto wywodzące się amerykańskich kręgów uczelnianych. W USA datę zapisuje się sposobem miesiąc-dzień, stąd na uczczenie liczby Pi wybrano 14 marca, czyli 3.14. Podobne święto obchodzone jest 22 lipca, gdy przypada Dzień aproksymacji Pi.

Dzień Wędkarza (19 marca) – Ustanowiono je w rocznicę powstania Polskiego Związku Wędkarskiego. Według pomysłodawców to nie tylko święto osób, które lubią „moczyć kija”, ale także budzącej się do życia przyrody.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia (20 marca) – Święto ustanowione przez ONZ. Tego samego dnia przypada także Światowy Dzień Wróbla i Międzynarodowy Dzień Astrologii.

Dzień Metalowca (29 marca) – Teoretycznie jest to nieoficjalne święto rynku pracy, ale to także idealna okazja, by złożyć życzenia fanom hard rocka i heavy metalu.

Dzień Sekretarki (25 kwietnia) – Święto oficjalnie nazywane jest Międzynarodowym Dniem Sekretarki lub Międzynarodowym Dniem Sekretarki i Asystentki. Dzień ten powinien zachęcać do chwili namysłu nad pracą administracyjną. Jest też dobrą okazją do pojawienia się w biurze z kwiatkiem.

Międzynarodowy Dzień Tańca (29 kwietnia) – Istniejące od 1982 roku święto osób kochających taniec. Tradycyjnie tego dnia znana osobistość związana z tańcem wygłasza orędzie. Przy okazji idealna okazja, żeby obejrzeć „Dirty Dancing”

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek (12 maja) – Pielęgniarki i położne oficjalnie świętują od 1973 roku.

Dzień Dobrych Uczynków (19 maja) – Propagowane przez Fundację Ekologiczną Barka od 2005 roku. Świat zapewne byłbym lepszym miejscem, gdybyśmy święto to obchodzili codziennie.

Zobacz więcej na kolejnej stronie:
Światowy Dzień Żółwia (23 maja) – Zainicjowane w 2000 roku święto, które ma uświadamiać konieczność ochrony żółwi. Z tej okazji w Polsce organizowane są na przykład wystawy gadów.

Europejski Dzień Sąsiada (26 maja) – Jeśli macie ochotę złożyć życzenia swoim sąsiadom, co roku najlepszym momentem jest ostatni wtorek maja. Święto to powstało w 2000 roku we Francji i obecnie obchodzone jest w całej UE i Kanadzie. W dobrym tonie jest wówczas wstrzymać się o używania w domu wiertarki.

Światowy Dzień Pocałunku (6 czerwca) – Podobne święta obchodzone są także 6 lipca i 28 grudnia.

Dzień Przyjaciela (9 czerwca) – Skoro istnieją Dzień Matki, ojca, babci, dziadka, a nawet teściowej, to nic dziwnego, że powstało święto, które ma uhonorować prawdziwych przyjaciół. Obrazki na Dzień Przyjaciela tutaj Dzień Przyjaciela już dzisiaj. Powiedz przyjacielowi, jak ważny jest [OBRAZKI]

Dzień Psa (1 lipca) – Psy i ich miłośnicy w Polsce świętują 1 lipca. Co ciekawe, mieszańce mają jeszcze osobne święto – obchodzony 25 października Dzień Kundelka.

Światowy Dzień UFO
(2 lipca) – Jeśli macie znajomych, którzy zachowują się, jakby pochodzili z innej planety, to 2 lipca jest idealnym momentem, by złożyć im życzenia. Przypada wówczas rocznica domniemanej katastrofy statku kosmicznego w Roswell.

Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego
(15 lipca) – Stosunkowo nowe święto, które testuje silną wolę wszystkich uzależnionych od telefonów, SMS-ów i przeglądania Internetu w tramwaju.

Dzień Włóczykija (23 lipca) – Aby odpowiednio uczcić ten dzień należy wybrać się na wycieczkę. Zapewne można także oglądać Muminki

Święto Policji (24 lipca) – 24 lipca oficjalnie ustanowiono świętem policjantów w 1995 roku. Nie znaczy to jednak, że mogą wówczas mieć dzień wolny.

Zobacz więcej na kolejnej stronie
Wielki Dzień Pszczół (8 sierpnia) – W Polsce obchodzony od 2013 roku. Ma uświadamiać jak ważną rolę w życiu i gospodarce odgrywają pszczoły.

Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych (13 sierpnia) – Na świecie istnieje od 1992 roku, a do Polski zawitało w 2006 roku. Pomysłodawcą jest międzynarodowy Klub Leworęcznych.

Dzień Dobrej Wiadomości (8 września) – Święto proklamowane w 2001 roku. Jego celem jest przedstawianie przyjaznej rzeczywistości, której nie wypełniają wyłącznie wypadki, wojny i inne tragedie. Ma także przedstawiać pozytywny obraz Polski.

Dzień Programisty (12/13 września) – Programiści świętują w 256. dniu roku, czyli 13 września lub dzień później w przypadku lat przestępnych. Skąd taka data? Otóż 256 to liczba wszystkich możliwych wartości bajta w 8-bitowej postaci.

Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat (19 września) – Utworzone w 1995 roku jedno z najważniejszych świąt pastafarian, czyli wyznawców Latającego Potwora Spaghetti.

Dzień Chłopaka (30 września) – Święto nastolatków oraz mężczyzn, którzy czują się młodo.

Światowy Dzień Wegetarianizmu i Dzień Wegan
(1 października) – Na świecie weganie świętują osobno 1 listopada, ale w Polsce przypada wówczas Wszystkich Świętych, stąd polscy weganie świętują wspólnie z wegetarianami.

Światowy Dzień Mycia Rąk (15 października) – Stworzone przez UNICEF w 2008 roku święto mające podnosić świadomość tego, jak ważna jest higiena. W Polsce jego ambasadorem mógłby być Piotr Cyrwus, czyli aktor znany z roli Rysia z „Klanu”.

Dzień Spódnicy (30 października) – Tego dnia panie powinny zapomnieć o spodniach i ubrać się bardziej tradycyjnie.

Światowy Dzień Toalet (19 listopada) – Święto, które przywędrowało z Singapuru. Jego zadaniem jest podnoszenie standardów publicznych toalet.

Zobacz też: Dziwne łazienki na 19 listopada, czyli Światowy Dzień Toalet [GALERIA]

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada) – Pomysł, by chociaż jednego dnia starać się być miłym dla innych, pojawił się w USA w latach 70. Do Polski przywędrował około 2006 roku.

Dzień Bez Przekleństw (17 grudnia) – Tego dnia powinno szczególnie uważać na to, co się mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski