Elektorat jest wyraźnie podzielony

  Elektorat jest wyraźnie podzielony

  Marek Ruciński, poseł Nowoczesnej

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Marek Ruciński, poseł Nowoczesnej, komentuje wyniki najnowszego sondażu dla "Głosu Wielkopolskiego".
  Elektorat jest wyraźnie podzielony
  Sondaż pokazuje, że wielkopolski elektorat jest wyraźnie podzielony na sympatyków właściwie tylko trzech ugrupowań. Zastanawiające jest to, że pomimo wielu kontrowersyjnych decyzji rządu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, partia cieszy się wśród Wielkopolan nadal największym zaufaniem. Pytanie o ocenę gabinetu Beaty Szydło wskazuje jednak, że ponad 50 proc. wcale nie ocenia dobrze tego półrocza.

  Jako czynny uczestnik życia publicznego oraz obserwator sceny politycznej prognozuję, że w ciągu najbliższych miesięcy notowania PiS będą spadać. Ogromną radość i nadzieję daje wynik Nowoczesnej, która choć spadła - w porównaniu do lutowego sondażu „Głosu” - z drugiego miejsca, to zyskała poparcie.

  Blisko 20 proc. to bardzo dobry wynik, zwłaszcza przy ogólnoświatowej tendencji skręcania na prawo i mniejszej popularności liberalizmu. Trudno za to wytłumaczyć drugie miejsce PO, która niczym się nie wyróżnia. Być może ankietowani ocenili swoich wielkopolskich posłów i samorządowców, którzy wypadają lepiej na tle innych, partyjnych kolegów.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo