Eliminacje do mistrzostw świata: Gol Luisa Henriqueza, ale Panama remisuje 2:2

JAC
Obrońca poznańskiego Lecha Luis Henriquez zdobył gola dla Panamy w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świat 2014 z Kostaryką. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (2:1).

Luis Henriquez wyszedł w podstawowym składzie Panamy i dał prowadzenie swojej drużynie w 14. minucie meczu. Panamczycy prowadzili w tym pojedynku 2:0, kiedy bramkę zdobył Roman Torres w 27. minucie. Henriquez został zmieniony w 70. minucie. Gospodarze spotkania jednak nie wygrali, bo rywale odrobili straty (Alvaro Saborio 40 i Bryan Ruiz 84).

Panama rywalizuje w strefie CONCACAF z: Kostaryką, USA, Meksykiem, Hondurasem i Jamajką. Do finałów MŚ 2014 awansują trzy czołowe drużyny. W pierwszej kolejce, obok meczu Panamy z Kostaryką, odbyły się też spotkania: Honduras - USA 2:1 oraz Meksyk - Jamajka 0:0.

Następny mecz Panama rozegra 22 marca. Panamczycy zagrają na wyjeździe z Jamajką. 26 marca Panama zagra na swoim boisku z Hondurasem.