Emgoldex bezkarne? Ekspert: Prokuratura się zainteresuje,...

  Emgoldex bezkarne? Ekspert: Prokuratura się zainteresuje, kiedy będzie za późno

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Waligóra

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Emgoldex, którego działalność opisywaliśmy w sobotę, nadal działa. O firmie nie słyszeli jednak ci, których wypowiedziami się ona posługuje.

  Emgoldex, którego działalność opisywaliśmy w sobotę, nadal działa. O firmie nie słyszeli jednak ci, których wypowiedziami się ona posługuje. ©archiwum

  Emgoldex, którego działalność opisywaliśmy w sobotę, nadal działa. O firmie nie słyszeli jednak ci, których wypowiedziami się ona posługuje. Ekonomista z Łodzi tłumaczy, że to nawet nie firma, tylko projekt, a odpowiedzialni unikną odpowiedzialności, bo... nikt nie chce się przyznać do reprezentowania firmy. A opinie o Emgoldex są coraz ciekawsze.
  Emgoldex, którego działalność opisywaliśmy w sobotę, nadal działa. O firmie nie słyszeli jednak ci, których wypowiedziami się ona posługuje.

  Emgoldex, którego działalność opisywaliśmy w sobotę, nadal działa. O firmie nie słyszeli jednak ci, których wypowiedziami się ona posługuje. ©archiwum

  Emgoldex, niemiecka, choć w rzeczywistości zarejestrowana w Dubaju, firma, kusi przez swoich przedstawicieli złotym interesem. Można wpłacając zaledwie 540 euro, zdobyć złoto warte 7 tys. euro. Wystarczy tylko przyprowadzić dwóch klientów. Rzeczywistość jest jednak inna. Pieniądze, mniej niż 3500 euro, zdobywają tylko ci, którzy łącznie zgromadzą co najmniej 14 klientów (szczegóły w ramce). Pozostali mogą pieniądze nawet stracić, bo ich zysk zależy od napływu klientów, a zwrot jest opatrzony tyloma warunkami, że całej sumy nigdy nie uda się odzyskać.
  Ten schemat działania odpowiada zakazanym w Polsce i na świecie piramidom finansowym. Działalność Emgoldex badają, o czym pisaliśmy, Komisja Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Zobacz:
  Emgoldex, czyli nowe Amber Gold - tu przeczytaj o sprawie

  Z naszą redakcją skontaktował się Janusz Wdzięczak z Uniwersytetu Łódzkiego, od miesięcy tropiący Emgoldex.

  - Na spotkaniu Emgoldex pojawiają się rzekomi przedstawiciele firmy, ale osoby namawiające do uczestnictwa w tym podejrzanym przedsięwzięciu nie są pracownikami Emgoldex ponoszącymi pełną odpowiedzialność, a jedynie "uczestnikami projektu" - tłumaczy ekonomista. Sam próbował zainteresować sprawą prokuraturę. Bez powodzenia. Bo... nie ma poszkodowanych. - Poszkodowani, tak jak mój znajomy, któremu jednak udało się część pieniędzy odzyskać, nie nagłaśniają sprawy i proszą: tylko nie mów żonie - opowiada Wdzięczak.

  Dlaczego nabieramy się na piramidy?

  Na stronach internetowych związanych z Emgoldex znaleźć można wypowiedzi uznanych ekspertów. Jest między innymi film z Filipem Fertnerem, członkiem zarządu spółki Inwestycje Alternatywne Profit. Nigdy dotąd nie słyszał o Emgoldex, a film nakręcono dla innego portalu.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo