Enea AZS Poznań wraca ze srebrem MP do lat 17 w koszykówce 3x3. W tej samej dyscyplinie rywalizowano w Lotto3x3@Quest w Tarnowie Podgórnym

Koszykarki Enei AZS Poznań zdobyły w Warszawie wicemistrzostwo Polski w koszykówce 3x3. W tej samej dyscyplinie rywalizowano w sobotę na boiskach w Tarnowie Podgórnym PZKosz
Warszawski Torwar okazał się szczęśliwy dla zawodniczek Enei AZS Poznań, które zdobyły    tytuł wicemistrzyń Polski do lat 17 w koszykówce 3x3.

Ekipa w składzie: Lena Brzustowska, Julia Rakowska, Patrycja Tomaszkiewicz i Julia Koryzna okazała się słabsza jedynie od Politechniki Gdańskiej. Warto dodać, że drugi zespół akademiczek wywalczył w stolicy 13 miejsce.

Nic dziwnego więc. że aż sześć koszykarek z poznańskiego klubu otrzymało powołanie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji do lat 16 w Cetniewie. Przeciwko Serbii i Słowenii będą mogły zagrać Brzustowska, Koryzna, Rakowska, Iga Woźna, Wiktoria Haegenbarth i Martyna Główczak.

Turniej o MP do lat 17 bardzo udany był też dla koszykarzy    Orlen Akademii I Ostrów. Następcy ekstraklasowych zawodników BM Stali Ostrów zdobyli srebrne medale, przegrywając tylko ze Śląskiem Wrocław. Brązowe krążki wśród mężczyzn przypadły drużynie Legii, a wśród kobiet RMKS Rybnik.

Tymczasem zespół Athletic Training wśród mężczyzn oraz Bravehearts wśród kobiet były najlepsze podczas turnieju kwalifikacyjnego Lotto3x3Quest, który rozegrany został w Tarnowie Podgórnym. W finale w Tarnowie Podgórnym - Athletic Training (Hubert Lewandowski, Jacek Gwardecki, Jakub Borowski, Sebastian Ferenc) 21:18 pokonało Isetię (Marcin Dymała, Marcin Tomaszewski, Szymon Pawlak, Wojciech Fraś), a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Legia Lotto 3x3. Z kolei w finale pań Bravehearts (Lucyna Kotonowicz, Kinga Potraca, Marta Wdowiuk, Maryna Petrzhyk) pokonało w finale 21:17 Ukrainę-Frankowsk (Yuliia Hutevych, Veronika Liubinets, Yuliia Musiienko), a trzecie miejsca wywalczyła drużyna Palę Tróje Girls.

Zwycięzcy każdego turnieju (najwyżej sklasyfikowany zespół składający się w całości z zawodników z polskim obywatelstwem), uzyskają bezpośredni awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski 3x3.

Natomiast zwycięski zespół w kategorii open mężczyzn oprócz tytułu mistrza Polski, otrzyma prawo udziału w turnieju FIBA 3x3 World Tour Masters w rumuńskiej Konstancy.