Enea Energetyk w natarciu na kilku frontach. Juniorki mają już finał MP, kadetki będą o niego walczyć, a seniorki są o krok od czwórki

Klaudia Felak (nr 3) została wybrana najlepszą zawodniczką półfinałowego turnieju MP juniorek. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ akurat ta zawodniczka spędziła już najwięcej minut na parkietach I ligi Fot. Waldemar Wylegalski
Marzec na razie należy do siatkarek Enei Energetyka Poznań. Po dwóch zwycięstwach w play-off I ligi z finalistą PP, Radomką, w miniony weekend juniorki wygrały wszystkie mecze w półfinałowym turnieju MP i na początku kwietnia zagrają w finale w Dębicy. 19-letnie i młodsze podopieczne Michała Dudka pozostawiły w pokonanym polu uznane marki w polskiej siatkówce, czyli Budowlanych Łódź, BKS Bielsko i MOS Wola Warszawa.

– To prawda, że w łódzkiej drużynie występują trzy kadrowiczki, które na co dzień trenują w SMS Szczyrk. Moje dziewczyny kompleksów jednak nie miały, bo z łodziankami wygrały już trzeci raz w sezonie – tłumaczył Dudek.

Jak ognia unikał on jednak konkretnych deklaracji przed decydującą rozgrywką w Dębicy (rok temu młodziczki Enei Energetyka zdobyły tam brązowy medal MP). – Na pewno plusem jest to, że dzięki wygranej w półfinale będziemy rozstawieni podczas losowania grup. Mamy medalowe aspiracje, ale nie lubię niczego obiecywać – dodał trener poznańskiej drużyny.

Trzy jego zawodniczki trenują z pierwszym zespołem, a 16-letnia Wiktoria Pisarska od piątku będzie grać w hali przy Bukowskiej z młodszymi koleżankami w półfinale MP kadetek. Jakby tego było mało kadeci Enei Energetyka będą walczyć w tym samym czasie o finał w Gdańsku...

Turniej półfinałowy MP juniorek w Poznaniu: Enea Energetyk Poznań – BKS Bielsko-Biała 3:2, Budowlani Łódź – MOS Wola Warszawa 3:1, Enea – Budowlani 3:2, MOS – BKS 3:2, Enea – MOS 3:1, Budowlani – BKS 3:1. Kolejność: 1. Enea 6 pkt, 2. Budowlani 5 pkt, 3. MOS 4 pkt, 4. BKS 3 pkt. Nagrody indywidualne: MVP – Klaudia Felak, najlepsza rozgrywająca – Julia Rakowska, najlepsza przyjmująca – Agata Sklepik.

I liga siatkarek (o miejsca 1-8):
Enea Energetyk – Radomka (środa, godz. 17, stan rywalizacji: 2:0).