Energa MKS Kalisz. Porażka kaliskich piłkarzy ręcznych w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Górnik Zabrze był za mocny

MAC, LUMAR
Michał Drej najskuteczniejszy zawodnik Energi MKS Kalisz
Michał Drej najskuteczniejszy zawodnik Energi MKS Kalisz Andrzej Kurzyński
Drużyna Energi MKS Kalisz poniosła w sobotę drugą z rzędu porażkę w rozgrywkach PGNiG Superligi. Kaliszanie przegrali z wiceliderem grupy granatowej NMC Górnikiem Zabrze 24:32 (14:17). To zarazem druga z rzędu przegrana kaliszan przed własną widownią. Energa MKS Kalisz z dorobkiem 42 punktów zdobytych w 25 meczach zajmuje czwarte miejsce w grupie pomarańczowej oraz ósme w zbiorczej tabeli PGNIG Superligi.

Sobotni mecz był wyrównany do 21. minuty, kiedy to kaliszanie przegrywali różnicą tylko jednej bramki (10:11). Końcówka pierwszej oraz początek drugiej połowy spotkania należały jednak do rutynowanego zespołu z Zabrza, który w 36. minucie wypracował sobie pięć bramek przewagi (20:15) i do ostatniej syreny kontrolował wydarzenia na boisku.

W ostatnich dziesięciu minutach zabrzanie podwoili jeszcze prowadzenie, wygrywając ostatecznie zasłużenie ośmioma bramkami.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Energi MKS Kalisz był Michał Drej

Dodajmy, że w środę 14 marca w ćwierćfinale Pucharu Polski Energa MKS Kalisz podejmować będzie KS Azoty Puławy. Początek spotkania w Kalisz Arenie o godzinie 18.30.