Energetyczne dziewczyny wygrały piąty mecz z rzędu i umocniły się na pozycji wicelidera I ligi siatkarek

Siatkarki Enei Energetyka Poznań w ostatnich tygodniach są nie do zatrzymania w rywalizacji na pierwszoligowych parkietach Fot. Sportowy-poznan.pl
Na inaugurację I ligi siatkarek Enea Energetyk dość niespodziewanie przegrała na własnym parkiecie z beniaminkiem z Sosnowca 2:3. W sobotę przyszedł czas na rewanż i energetyczne dziewczyny wzięły go z nawiązką, bo w hali rywala zgarnęły całą pulę.

Mecz na szczycie, drugiej i trzeciej drużyny w tabeli I ligi, nie był jednak dla podopiecznych Marcina Patyka spacerkiem. Były w nim trudne momenty, jak choćby ten, kiedy w pierwszym secie przyjezdne zmarnowały cztery piłki setowe. Piłkę ostatniej szansy skończyła jednak Klaudia Świstek i poznanianki wyszły na prowadzenie 1:0.

Od tego momentu zaczęło się spotkanie Patrycja Patoń kontra Enea Energetyk. W pewnym momencie atakująca miejscowych grała jak natchniona i wydawało się, że w pojedynkę odwróci losy spotkania. Na szczęście z czasem jej skuteczność spadła, tak samo jak determinację rozgrywającej, by atak opierać na jednej zawodniczce.

Po przegranej drugiej partii w trzeciej było już 9:4 i 13:8 dla Płomienia. Wtedy znów dała o sobie znać waleczność Świstek. Mocno zaczęły ją wspierać też Oriana Miechowicz i Weronika Fojucik. W kilka minut sytuacja diametralnie się zmieniła i to ekipa gości cieszyła się z wygrania trzeciego seta. W kolejnej odsłonie meczu warunki dyktował już tylko zespół wicelider. Spotkanie zakończyła efektownym atakiem Świstek. Po piątej wygranej z rzędu energetyczne dziewczyny swobodnie rozsiadły się już w fotelu wicelidera I ligi.

I liga siatkarek: Asotra Płomień Sosnowiec – Enea Energetyk Poznań 1:3 (23:25, 25:21, 23:25, 19:25)
Energetyk: Klekot, Regulska , Świstek , Miechowicz, Oktaba, Fojucik, Skomorowska (libero) oraz Wnuk (libero), Nowakowska, Niwald.
MVP: Weronika Fojucik.
Inne wyniki: Olimpia Jawor – Uni Opole 0:3, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki –San-Pajda Jarosław 0:3, Częstochowianka – Solna Wieliczka 3:1, Karpaty Krosno – AZS Gliwice 1:3, PWSZ Tarnów – Stal Mielec 3:0
I liga siatkarzy: Visła Bydgoszcz – Krispol Września 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
Ekstraklasa siatkarek: Chemik Police – ŁKS Łódź 3:0, Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godz. 17.30, relacja w Polsacie Sport)