Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fantastyczne pożegnanie skromnego maszynisty z Gniezna. Rodzina i współpracownicy zrobili mu niespodziankę. Zobacz zdjęcia

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Na peronie przywitano emeryta serdecznie. Jego jedyny wnuk ucałował mocno w policzek dziadka. Uściskom nie było końca!Zobacz więcej zdjęć --->
Na peronie przywitano emeryta serdecznie. Jego jedyny wnuk ucałował mocno w policzek dziadka. Uściskom nie było końca!Zobacz więcej zdjęć --->Szymon Skweres
Długoletni maszynista z Gniezna wjechał na ostatnią stację w życiu. Stacja: emerytura zakończyła jego zawodowe życie. Współpracownicy postanowili zrobić mu wspaniałą niespodziankę.

Spis treści

Maszynista z zawodu, pasji i powołania

Jarosław Matysiak to przesympatyczny człowiek. Kolejarz z zawodu i powołania. Zawsze chętny do pomocy, na co dzień oaza spokoju. Od wielu lat jest maszynistą. Najpierw prowadził składy towarowe, by ok. 10 lat temu zmienić barwy uniformu na Koleje Wielkopolskie.

- Pracowałem od 1 września 1977 roku. Prehistoria, prawda?

- śmieje się maszynista. Mężczyzna pozytywnie wspomina 45 lat pracy w kolei. Wszak przeżył prawdziwy skok technologiczny. Kierował nie tylko lokomotywami towarowymi, elektorowozami, ale też popularnymi niegdyś „kibelkami”, czyli lokomotywami EN57.

- To jak przejście z czarno-białego telewizora na kolorowy

– dodaje szczęśliwy emeryt z uśmiechem.

Stacja: emerytura! Ostatni przyjazd Jarosława Matysiaka

Dlatego gdy we wtorkowe południe, 24 stycznia zajechał biało-czerwonym elfem na ostatnią stację w życiu, współpracownicy postanowili zrobić mu przepiękną niespodziankę! Stanęli tłumnie na peronie, na który miał wjechać skład. Przez tory przeciągnęli symboliczną, niebieską szarfę, która miała symbolizować dotarcie na metę. Przygotowano stojak z pismem „Głos Maszynisty”, na okładce którego znalazł się Jarosław.

Nie zawiodła też rodzina. Najbliżsi przygotowali na tę okazję balony, jeden nawet był w kształcie… oczywiście, że lokomotywy! Dodatkowo w małym tłumie utworzonym na pożegnanie wzorowego maszynisty pojawiły się transparenty z napisami „Hurra Emerytura!” i „Stacja końcowa: emerytura”

KW. Fantastyczne pożegnanie skromnego maszynisty

Gdy elf wjeżdżał już na peron gnieźnieńskiego dworca kolejowego, odpalono kolorowe race w barwach KW. Na peronie było słychać brawa. Gdy Jarosław Matysiak po raz ostatni przeszedł wnętrzem elfa, współpracownicy razem z nim przeżywali chwile wzruszenia.

Na peronie przywitano emeryta serdecznie. Jego jedyny wnuk ucałował mocno w policzek dziadka. Uściskom nie było końca! Gdy już zakończoną wesołą pikietę, emerytowany maszynista udał się z rodziną do domu. Jak mówi, teraz czeka go już tylko zasłużony odpoczynek i czas spędzony z wnuczkiem. Na pewno jednak czasem z łezką w oku wspomni biało-czerwone barwy Kolei Wielkopolskich.

Kolekcja czy cmentarzysko lokomotyw i wagonów? Stacja na Franowie w Poznaniu jest największą stacją towarową w Wielkopolsce i to właśnie tam miłośnicy kolei i nie tylko mogliby poczuć się jak w raju. Stoją na niej stare lokomotywy i wagony. Część tego taboru jest w kiepskim stanie technicznym i wygląda na to, że oczekuje na złomowanie. Te ET22 lata świetności mają za sobą.Zobacz, co stoi na torach na największej stacji towarowej w Wielkopolsce --->Zobacz też: Opuszczona stacja pod Poznaniem. Tu w studni woda zmienia się w szampana!

Tak wygląda cmentarzysko lokomotyw i wagonów w Poznaniu. Co ...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski