Futsal: Akademia FC Pniewy wygrała z reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego

Wspólne zdjęcie uczestników dzisiejszego spotkania
Wspólne zdjęcie uczestników dzisiejszego spotkania Mateusz Bogucki
Klub Futsalowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu spotkał się dzisiaj z Akademią FC Pniewy. Wygrali mistrzowie Polski 7:1. Mecz odbył się w ramach obchodów IV Dni Uniwersytetu Ekonomicznego.

Mistrzowie Polski pojawili się w hali AWF w najsilniejszym składzie, na czele z Frane Despotovicem, półfinalistą
ostatnich futsalowych ME. Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy, bo już w 1 minucie Akademia objęła prowadzenie. Zawodnicy KF UEP szybko wrócili do gry, klika świetnych akcji mogło zakończyć się bramkami. Najlepszych sytuacji nie wykorzystał Jakub Sawulski, który dwukrotnie nie trafił do pustej bramki. Pomimo wyrównanej gry to Akademia
schodziła na przerwę z prowadzeniem 2:0.

zawodników KF UEP i w krótkim czasie wyszli na prowadzeni 6:0. Gospodarze nie złożyli jednak broni i atakowali. Na 5 minut przed końcem honorową bramkę dla Uniwersytetu zdobył Mikołaj Bogucki. W samej końcówce trener UEP zastosował wariant z wycofanym bramkarzem. Pomimo kilku sytuacji gospodarzom nie udało się już jednak strzelić gola.

Mecz był ciekawym widowiskiem. Mistrzowie Polski pokazali futsal na najwyższym poziomie, studenci z UEP długo dotrzymywali im kroku i pokazali, że drzemie w nich spory potencjał.

KF Uniwersytet Ekonomiczny Poznań - Akademia FC Pniewy 1:7 (0:2)
Strzelcy bramek: Mikołaj Bogucki - Łukasz Pieczyński 2, Jesus Caceras 2, Frane
Despotovic, David Fernandez, Daniel Lebiedziński.

KF UEP: Marek Gonda, Krzysztof Radomski (kapitan) - Mikołaj Bogucki, Wiktor Kaźmierczak, Jacek Kowalski, Bartosz Burzyński, Przemek Marciniak, Jakub Sawulski, Mateusz Górka, Michał Brylewski, Dominik Kobiera, Zbyszko Nawrocki. Trener: Patryk Rzepka.

AFC: Maciej Foltyn, Nicolae Neagu - Bartosz Łeszyk (kapitan), Dariusz Pieczyński, Łukasz Pieczyński, Mateusz Mika, Frane Despotovic, Daniel Lebiedziński, Jesus Hurtado Caceres, Carlos Calvo Diaz, David Fernandez Hurtado, Michał Wojciechowski.
Trener: Klaudiusz Hirsch.