Gniezno: Opiekunka MOPS-u, która znęcała się nad staruszką,...

  Gniezno: Opiekunka MOPS-u, która znęcała się nad staruszką, zgłosiła się do prokuratury

  Sona Ishkhanyan

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zachowanie opiekunki nagrała ukryta kamera.

  Zachowanie opiekunki nagrała ukryta kamera. ©screen

  Od tygodnia trwały poszukiwania opiekunki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie, która znęcała się nad starszą kobietą. Jej zachowanie rodzina staruszki nagrała ukrytą kamerą. W środę opiekunka sama zgłosiła się do prokuratury, gdzie złożyła wyjaśnienia.
  Zachowanie opiekunki nagrała ukryta kamera.

  Zachowanie opiekunki nagrała ukryta kamera. ©screen

  Przypominamy, sprawa dotyczy opiekunki z MOPS-u, której przedstawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją starsza podopieczną.

  We wtorek w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja o tym, że podejrzana oddaliła się z miejsca zamieszkania i od tygodnia jest poszukiwana przez policję. Jak się okazało, w środę kobieta złożyła w prokuraturze wniosek wyjaśniający przyczynę zmiany miejsca pobytu.

  - W dniu dzisiejszym podejrzanej ogłoszono zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na wiek i stan zdrowia.
  Nie przyznała się do zarzuconemu jej czynu i złożyła wyjaśnienia odnośnie zmiany miejsca pobytu. Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną, jak również zakaz wykonywania zawodu opiekunki i prowadzenia jakiejkolwiek działalności w tym zakresie - informuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

  Jak informuje prokurator, podejrzana po medialnej burzy wokół jej osoby, zaczęła otrzymywać groźby na portalach społecznościowych i drogą elektroniczną, w związku z czym wyjaśniła, że nie ukrywała się przed organami wymiaru sprawiedliwości, tylko w obawie o swoje życie lub zdrowie.

  - W tej chwili jest ustalone jej miejsce pobytu, podejrzana ma obowiązek poinformowania o każdym wyjeździe, czy zmianie miejsca pobytu. Jeżeli nie będzie go wypełniać, będą zastosowane wobec niej surowsze środki - wyjaśnia M. Smętkowski.

  Prokuratura nie wystąpi o tymczasowy areszt, ponieważ wyjaśnienia podejrzanej odnośnie przyczyn zmiany miejsca pobytu są wiarygodne, dlatego nie ma podstaw zastosowania takiego środka.

  Źródło - Gniezno.NaszeMiasto.pl: Opiekunka MOPS-u po tygodniu nieobecności zgłosiła się do prokuratury. Nie przyznała się do winy

  Zobacz wideo:


  POLECAMY:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dopie... lić do wiwatu.

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dopie... lić do wiwatu. Nastepna tak nie będzie maltretowała staruszki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo