Gniezno: Potrącił policjantkę. W jego samochodzie znaleziono...

  Gniezno: Potrącił policjantkę. W jego samochodzie znaleziono 62 działki amfetaminy, które były ukryte w pluszowej maskotce

  Paweł Brzeźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Narkotyki były ukryte w maskotce.
  1/4
  przejdź do galerii

  Narkotyki były ukryte w maskotce. ©Policja Gniezno

  Wyjątkowego pecha miał 29-letni kierowca mercedesa, który w niedzielę w Gnieźnie potrącił policjantkę. Pod fotelikiem 2,5-letniego dziecka, które przewozi, znaleziono maskotkę, w której były ukryte działki amfetaminy.
  Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 września na skrzyżowaniu ulic Dalkoskiej i Strumykowej w Gnieźnie podczas Biegu Lechitów. Przed godziną 14 kierujący mercedesem pomimo dawanych przez funkcjonariuszkę policji sygnałów do zatrzymania, ominął barierę drogową, a następnie potrącił ją przodem pojazdu.

  Na ratunek policjantce ruszyli funkcjonariusze drogówki z Gniezna. Okazało się, że za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec gminy Gniezno, który z tyłu na foteliku przewoził 2,5 letnie dziecko. Na szczęście funkcjonariuszka nie odniosła obrażeń.

  Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawca był trzeźwy. Jednak z uwagi na jego pobudzenie a tym samym podejrzenie, że może znajdować się w stanie po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do badań, dziecko natomiast przekazano pod opiekę członkowi rodziny.

  Stróże prawa postanowili również przeszukać samochód, którym poruszał się 29-latek. Policyjny nos ich nie zawiódł. Pod fotelikiem, w maskotce znaleźli białą substancję, która przy wstępnym badaniu przez technika kryminalistyki okazała się amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany.

  Jak wynika z informacji przekazanych przez laboratorium kryminalistyczne ze znalezionej porcji amfetmainy można by przygotować 62 działki dilerskie narkotyku. We wtorek prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. Sąd rejonowy nie przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego.

  Za te przestępstwa 29-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię
  Źródło - Gniezno.NaszeMiasto.pl: Potrącił policjantkę, a w aucie miał 62 działki dilerskie amfetaminy  POLECAMY:
  Podwójna ciągła i wyprzedzanie na pasach. Pirat drogowy na ulicy Stawiszyńskiej w Kaliszu - zobacz wideo:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo