Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grypa nadal groźna. Od listopada w Poznaniu zmarły trzy osoby

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Grypa jest chorobą, która wywoływana jest przez wirusy grypy typu A i B. To one atakując drogi oddechowe, powodują gorączkę, bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Często dochodzą do tego bóle mięśni, uczucie zmęczenia, bóle gardła i kaszel.
Grypa jest chorobą, która wywoływana jest przez wirusy grypy typu A i B. To one atakując drogi oddechowe, powodują gorączkę, bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Często dochodzą do tego bóle mięśni, uczucie zmęczenia, bóle gardła i kaszel. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Liczba zachorowań na grypę w Poznaniu i powiecie poznańskim wciąż wzrasta. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje o statystykach zachorowalności na grypę w stolicy Wielkopolski. Od listopada w Poznaniu z powodu grypy lub jej podejrzenia zmarły już trzy osoby.

Z danych poznańskiego sanepidu wynika, że grypa cały czas panuje w Poznaniu i powiecie. We wrześniu zarejestrowano 11077 osób chorych na grypę lub z podejrzeniem tej choroby.

Czytaj też:Za dużo cukru w słodyczach, nadmiar tłuszczu w potrawach. Jak przygotować zdrowe, tradycyjne święta?

W październiku liczba ta wynosiła 20760, a w listopadzie 20 301.

Grudzień również zapowiada się niebezpiecznie. W terminie od 1 do 7 grudnia blisko 5 tys. osób zachorowało lub miało podejrzenie zachorowalności na grypę.

Co więcej, sanepid odnotował także trzy zgony - dwa z powodu podejrzenia grypy w okresie od 23 do 30 listopada i jeden z powodu grypy w okresie od 1 do 7 grudnia.

Sprawdź też:

Grypa jest chorobą, która wywoływana jest przez wirusy grypy typu A i B. To one atakując drogi oddechowe, powodują gorączkę, bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Często dochodzą do tego bóle mięśni, uczucie zmęczenia, bóle gardła i kaszel.

Sprawdź też: Poznań: Wylicytuj "pomocną" choinkę i wesprzyj chorego na SMA Aleksa

Grypa może być mylona z przeziębieniem. Jednak w odróżnieniu od niego objawy pojawiają się niespodziewanie, nagle, są one silniejsze i utrzymują się znacznie dłużej.

Większość chorych na grypę wraca do zdrowia w ciągu kilku dni. Jednak w niektórych przypadkach mogą rozwinąć się powikłania, takie jak: zapalenie oskrzeli, ucha i zatok lub zaostrzenia chorób przewlekłych, które mogą wymagać hospitalizacji, a nawet prowadzić do zgonu.

Zobacz też:

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Sprawdź też:

Grypa. Czy warto się szczepić? Zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski