Henryk Synoracki w Bitterfeld upodobał sobie piąte miejsca

Mimo kłopotów ze sprzętem Henryk Synoracki w tym sezonie i tak wywalczył mistrzowski tytuł, ale nie w klasie O-125, tylko w O-175, na ME w Myśliborzu Fot. Wiktor Synoracki
Na zbiorniku wodnym w niemieckim Bitterfeld odbyła się ostatnia, czwarta eliminacja ME w klasie O-125.Zawody zakończyły się po trzech wyścigach zwycięstwem Manuela Zambelliego. Piąte miejsce zajął Henryk Synoracki (PKMLOKPoznań).

Taką samą lokatę utytułowany motorowodniak wywalczył również w klasyfikacji generalnej. Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie dwóch punktów. – Gdyby odbyły się dwa biegi, ojciec byłby na podium. A z uwagi na wiatr i wysoką falę istniało zagrożenie odwołania ostatniego wyścigu. Ostatecznie on się jednak odbył i to, na mniej preferowanej przez nas, dłuższej trasie. Na krótszej, w pierwszym wyścigu, tata zajął drugie miejsce. Poza tym trzeba pamiętać, że przez cały sezon trwała walka ze sprzętem – podkreślił kierownik ekipy, Wiktor Synoracki.