Hokeiści na trawie Grunwaldu nie do zatrzymania

Grunwald Poznań
Zespoły pierwszej ligi hokeja na trawie mężczyzn mają za sobą przedostatnią tegoroczną serię spotkań mistrzowskich. Liderem tabeli jest pozostający bez straty punktu mistrz Polski Grunwald Poznań, który tym razem w roli gospodarza pokonał na boisku rywali LKS Gąsawa 8:3 (5:0), nie pozostawiając przeciwnikom cienia złudzeń. Dwie bramki zdobył dla mistrzów Polski Katarczyk Muhammad Sohail Mustafa.

Najwyższe zwycięstwo odniósł tym razem wicemistrz kraju i wicelider tabeli Pomorzanin Toruń gromiąc Polonię Środa Wielkopolska 8:1 choć do przerwy był jeszcze remis 1:1.

Najbardziej zacięte było spotkanie AZS Politechnika Poznań – UKH 1954 Start Gniezno. Goście dwukrotnie prowadzili, gospodarze dwa razy wyrównywali, za drugim razem w ostatniej minucie. Karne zagrywki skuteczniej wykonywali jednak gnieźnianie, wygrywając 2:0 i to oni zdobyli dwa, zaś poznaniacy jeden punkt.

Cenne punkty zdobył w tej kolejce AZS AWF Poznań, który na wyjeździe pokonał outsidera tabeli Siemianowiczankę 2:1. W meczu beniaminków Stella Gniezno okazała się zdecydowanie lepsza od UKHT Ósemki Tarnowskie Góry zwyciężając przed własną widownią 6:0 (4:0).

Klasyfikację strzelców otwiera Waldemar Rataj (Grunwald Poznań) – 16 bramek.

W drugiej lidze na czoło tabeli powróciła Warta Poznań po sobotnim zwycięstwie 4:1 w Stęszewie z Lipnem i niedzielnym w Poznaniu z LKS Rogowo również 4:1.