Hokej na trawie: Dwie porażki Polaków na początek w Johannesburgu

JAC
Nieudanie rozpoczęli turniej FIH Champions Challenge I w Johannesburgu polscy hokeiści na trawie. Biało-czerwoni przegrali dwa pierwsze spotkania grupowe z RPA 1:3 oraz Belgią 3:7.

Dla Polaków udział w imprezie, w której startują zespoły z drugiej ósemki światowego rankingu, to przede wszystkim szansa na to, aby powalczyć o punkty do rankingu, ale też okazja, żeby zmierzyć siły z drużynami, z którymi przyjdzie grać w lutym 2012 w kwalifikacjach olimpijskich. Na razie rywale okazują się być zdecydowanie za silni.

W meczu z gospodarzami nasi hokeiści stracili gola już w 3. minucie po pierwszym krótkim rogu. Potem co prawda mieli kilka sytuacji do zdobycia gola, jednak brakowało skuteczności. Zespół RPA tuż przed przerwą zdobył drugą bramkę. Polacy odpowiedzieli golem Mirosława Juszczaka krótko po przerwie, ale gospodarze nie oddali inicjatywy i pewnie wygrali 3:1.

Jeszcze gorzej było w pojedynku z Belgią. W tym przypadku rywale doskonale wykonywali krótkie rogi, a brylował w tym Tom Boon, który w tym meczu zdobył cztery bramki. Biało-czerwoni byli tego dnia mało wymagającym przeciwnikiem i przegrali wyraźnie 3:7. We wtorek kolejnym rywalem Polaków będzie drużyna Indii.

Polska - RPA 1:3 (0:2)
bramki: Mirosław Juszczak (43-kr) - Andrew Cronje (3-kr), Lloyd Norris-Jones (31), Justin Reid-Ross (60-kr).
Polska - Belgia 3:7 (1:4)
bramki: Waldemar Rataj 2 (40, 61), Mateusz Poltaszewski (32) - Tom Boon 4 (2-kr, 22-kr, 39-kr, 56), Simon Gougnard (18), Thomas Briels (23), Jerome Truyens (68).