Hokej na trawie: Mistrzem jesieni są wojskowi

Jacek Pałuba
Laskarze Grunwaldu Poznań pokonali AZS AWF Poznań.
Hokeiści na trawie zakończyli rundę jesienną rozgrywek I ligi. Mistrzem tej części rywalizacji zostali obrońcy tytułu, laskarze poznańskiego Grunwaldu. W ostatnim meczu wojskowi pokonali lokalnego rywala AZS AWF 6:2 (2:0).

Mistrzowie Polski wygrali wszystkie dziewięć spotkań jesieni i pozostają głównym kandydatem do złota. W meczu z akademikami podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego dominowali na boisku przez 70 minut. Jeszcze w pierwszej połowie wojskowi wygrywali 2:0, a po przerwie ani na moment nie oddali inicjatywy rywalom, zwyciężając wyraźnie 6:2.

Najwięcej emocji dostarczył gnieźnieński pojedynek Startu z Wartą Poznań. Gospodarze objęli prowadzenie na początku meczu, ale potem dwa kolejne gole zdobyli zieloni. Start wyrównał dwanaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Było więc 2:2 i wygranej musiały zadecydować karne zagrywki. W nich gnieźnianie byli skuteczniejsi i zwyciężyli 3-1. Taki rezultat sprawił, że Warta, która w poprzednim sezonie wywalczyła brązowy medal, obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli i do czołowej czwórki traci już siedem punktów.

Zdecydowanie lepiej spisują się tej jesieni hokeiści poznańskiego Pocztowca. Podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego pokonali tym razem LKS Gąsawa 4:3 (2:1). Pocztowców ten pojedynek kosztował sporo wysiłku, ale poznaniacy sami sobie są winni. Gdyby wykorzystali w tym meczu przynajmniej połowę wypracowanych sytuacji podbramkowych, wtedy mogli wygrać wysoko i nie drżeliby o rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Gąsawianie w 70 minucie spotkania wykonywali bowiem jeszcze dwa krótkie rogi, ale gospodarze wyjaśnili sytuację i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 4:3. Pocztowcy po tej wygranej usadowili się na trzecim miejscu w ligowej stawce, a za tydzień czeka ich jeszcze zaległy mecz wyjazdowy z MKS Siemianowice.

Właśnie Ślązacy dopiero w końcówce pojedynku pokonali ostatnią drużynę tabeli - LKS Rogowo 4:3. Rogowanie ambitnie walczyli o pierwsze punkty w tym sezonie, ale po raz dziewiąty im się nie udało. Wiosną będzie im bardzo trudno uratować pierwszoligowy byt. Z kolei Pomorzanin Toruń (srebrny medalista z poprzedniego sezonu), po wysokiej wygranej z Polonią Środa 10:2, zajmuje drugą lokatę za Grunwaldem.

Na przełomie listopada i grudnia męską reprezentację Polski czeka w Republice Południowej Afryki występ w turnieju Champions Challenge I. Obok biało-czerwonych zagrają tam drużyny: Indii, RPA, Belgii oraz Kanady, Malezji, Argentyny i Japonii. Z kolei za tydzień biało-czerwoni poznają datę, miejsce oraz rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie.

LKS Rogowo - MKS Siemianowice 3:4 (2:1)
bramki: A. Jasek 3 (2, 28-kr, 58), - Daniel Just 2 (54, 66), Damian Just (22), Drabik (44-kr).
Pocztowiec Poznań - LKS Gąsawa 4:3 (2:1)
bramki: D. Rachwalski 2 (18-kr, 45), K. Rachwalski (30), M. Juszczak (63-kr) - M. Warkoczewski 2 (40, 60-kr), M. Wrzesiński (29).
Start Gniezno - Warta Poznań 2:2 (1:1), karne 3-1
bramki: Wejerowski (9),M. Grotowski (58) - T. Wachowiak 2 (27, 53-kr); karne: Wejerowski, M. Grotowski, Mich. Poltaszewski - T. Wachowiak.
Pomorzanin Toruń - Polonia Środa 10:2 (7:1)
bramki: Dąbrowski 2 (4, 30), Kunklewski 2 (6, 55), Mich. Makowski 2 (11-kr, 65-kr), Kamiński (14), Nowicki (19), Żywiczka (29), Szyplik (69-karny) - J. Krysztofiuk (10), P. Tomaszewski (42).
AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 2:6 (0:2)
bramki: Lewandowski (42), M. Korcz (59) - Strykowski 2 (39, 47), P. Kozłowski (9-kr), T. Choczaj (22), T. Górny (39), T. Marcinkowski (57).