Hokej na trawie: Surowa lekcja od Hindusów

JAC
To nie był dobry występ polskich hokeistów na trawie. W trzecim meczu grupowym turnieju Champions Challenge I, rozgrywanym w Johannesburgu, biało-czerwoni przegrali wysoko z drużyną Indii 0:7 (0:3).

Hindusi okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem, chociaż przez pierwszy kwadrans spotkania nasi hokeiści dotrzymywali kroku rywalom. Kiedy jednak w 18. minucie Indie objęły prowadzenie, Polacy oddali inicjatywę.

Na naszą bramkę sunęły kolejne ataki Azjatów, którzy dość łatwo dochodzili do pozycji strzeleckich. Tak jak w poprzednich pojedynkach, szwankowała gra polskiego zespołu w obronie. Do przerwy biało-czerwoni przegrywali 0:3, a w drugiej części ekipa Indii dążyła do zdobycia jak największej liczby bramek, aby wyprzedzić w tabeli grupy A zespół Belgii. To się Hindusom udało, tym bardziej że w pewnym momencie Polacy grali w osłabieniu, bo żółtą kartkę obejrzał Michał Nowakowski. Biało-czerwoni też mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale byli nieskuteczni.

Po dniu przerwy w imprezie, w czwartek w ćwierćfinale rywalem Polaków będą Argentyńczycy, którzy wygrali grupę B. Inne pary ćwierćfinałowe tworzą: Indie - Malezja, Japonia - RPA oraz Belgia - Kanada. Turniej w Johannesburgu zakończy się w niedzielę.

Polska - Indie 0:7 (0:3)
bramki: Shivendra 2 (24, 33), Tushar 2 (55, 70), Yuvraj (18), Sunil (43), Birendra (53).