Huragan Michael pustoszy Florydę. Są ofiary śmiertelne. Jak...

  Huragan Michael pustoszy Florydę. Są ofiary śmiertelne. Jak wygląda huragan z kosmosu? NASA publikuje zdjęcia i wideo

  a.w.

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Huragan Michael pustoszy Florydę. Są ofiary śmiertelne. Jak wygląda huragan z kosmosu? NASA publikuje zdjęcia i wideo
  1/8
  przejdź do galerii

  ©NASA

  Huragan Michael jeszcze w środę po południu miał moc 4 na pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Huragany co roku uderzają we Florydę, ale mieszkańcy regionu nie zawsze są przygotowani na tak gwałtowną pogodę. NASA pokazuje jak wygląda huragan z kosmosu. Z takiej odległości można jeszcze dobitniej uświadomić sobie siłę i moc żywiołów.

  Huragan Michael zbiera śmiertelne żniwo


  W środę wieczorem amerykańskie narodowe centrum do spraw huraganów podało, że huragan Michael osłabł, ale nadal jest bardzo groźny. Do tej pory miał moc 4 na pięciostopniowej skali. Huragan Michael uderzył w północno-zachodnią Florydę. Ten region co roku jest nawiedzany przez te gwałtowne zdarzenia atmosferyczne. Nie zmienia to jednak skali zniszczeń i spustoszeń, jakie po sobie pozostawia.

  Prędkość wiatru sięgała 250 km/godzinę.

  W wyniku silnego wiatru i wzmożonej wody, która zalewała tereny zamieszkane w okolicach Zatoki Meksykańskiej, między innymi Panama City i Mexico Beach zginęła już co najmniej jedna osoba. Władze potwierdziły zgon mężczyzny w miejscowości Greensboro. Zginął przygnieciony przez drzewo, które spadło na dom.

  Gubernator ostrzega przez huraganem Floryda


  Gubernator stanu Floryda Rick Scott na specjalnej konferencji poinformował, że w rejony najbardziej dotknięte kataklizmem skierowane zostały już ekipy ratunkowe i techniczne. Władze wyliczają, że kilkaset tysięcy gospodarstw domowych ze względu na huragan Michael nie ma prądu.

  Huragan Michael straszy lokalną ludność m.in. porywistymi wiatrami, którym towarzyszą obfite opady. Specjaliści przekonują, że huragan przesuwa się z prędkością 20 km/godzinę na północ i północny wschód.

  Huragan Michael słabnie


  Amerykańskie NHC podało, że huragan Michael w ostatnich godzinach mocno osłabł i jest teraz huraganem 1. kategorii, ale zalecana jest ostrożność. Meteorolodzy spodziewają się, że huragan Michael w dalszym ciągu będzie słabł i niedługo przekształci się w burzę tropikalną. Dokładnie tak to się działo w przeszłości. Lokalne władze ostrzegają jednak przed powodziami i podtopieniami, które mogą być konsekwencją tych gwałtownych zmian pogodowych.  POLECAMY:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo