Inwestycje oświatowe w północnej części Poznania. Szkoła na...

  Inwestycje oświatowe w północnej części Poznania. Szkoła na Umultowie powstaje w ekspresowym tempie

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szkoła na Umultowie powstaje w ekspresowym tempie

  Szkoła na Umultowie powstaje w ekspresowym tempie ©Grzegorz Dembiński

  Trwa lub lada moment rozpocznie się całe mnóstwo inwestycji oświatowych w północnej części Poznania. Dzięki temu już wkrótce nie powinno tutaj być problemu z brakiem miejsc w przedszkolach czy przepełnionymi szkołami.
  Szkoła na Umultowie powstaje w ekspresowym tempie

  Szkoła na Umultowie powstaje w ekspresowym tempie ©Grzegorz Dembiński

  Jedną z kluczowych inwestycji oświatowych jest budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Umultowie. – Mamy dobrego wykonawcę, firmę Alstal – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. – Część prac udało się zrealizować kilka tygodni wcześniej niż zakładał harmonogram.

  Sala gimnastyczna została ocieplona, trwają prace dociepleniowe na budynku przedszkola. W lutym radni zdecydują o nazwie placówki. Proponuje się, aby był to Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 (Szkoła Podstawowa nr 93 i Przedszkole nr 193). Koszt budowy całego kompleksu szacuje się na prawie 28 mln zł.

  1 września szkoła musi ruszyć – zaznacza M. Wiśniewski. – Nabór będzie prowadzony do klas pierwszych, na innych rekrutacji nie można prowadzić. Trudno jednak wyobrazić sobie, by szkoła stała pusta. Prowadzimy sondaż wśród rodziców, czy są zainteresowani przeniesieniem tutaj swoich dzieci. Jeśli uzbiera się na wyższym poziomie ok. 20 uczniów, to utworzymy np. klasę drugą czy trzecią.

  Powstaje sala gimnastyczna przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami. – Liczę, że przy wsparciu rady osiedla uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie w sprawie drogi dojazdowej do szkoły – ma nadzieję prezydent Wiśniewski. I dodaje, że kolejną inwestycją sportową jest budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na Głuszynie. – Przetarg został ogłoszony.

  Poprawi się również sytuacja SP nr 68 na os. Sobieskiego, gdzie funkcjonują klasy integracyjne i specjalne, która zyska salę gimnastyczną z częścią dydaktyczną. – Szkoła mieści się w budynku po żłobku – przypomina M. Wiśniewski. – Część zajęć odbywa się w piwnicy.

  Rozbudowane o jeden oddział zostanie Przedszkole nr 16 „Pszczółki” przy ul. Sarmackiej. Ponadto miasto pozyskało fundusze unijne na rozbudowę i modernizację Szkoły Podstawowej nr 48 przy Sarmackiej. Ta inwestycja potrwa do końca przyszłego roku.

  – Te wszystkie inwestycje oraz fakt, że przed dwoma laty przenieśliśmy MOPR z os. Łokietka na ul. Karpia i dzięki temu tamtejsza szkoła zyskała dodatkowe pomieszczenia rozwiązują problemy północnej części Poznania, wynikające z przepełnionych szkół i braku miejsc w przedszkolach – mówi M. Wiśniewski.

  POLECAMY:




  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  dobra wiadomość

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  kolejna inwestycja alstalu :) brawo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  świetnie

  posen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ludzie nie będą wozić dzieci do miasta i korkować

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo