Jacek Skrok przypomniał o sobie siatkarkom KS Murowana Goślina

Drugą porażkę z rzędu zanotowały w I lidze siatkarki KS Murowana Goślina. Tym razem podopieczne Andrzeja Miciula nie sprostały w Krakowie Eliteski AZS UEK Kraków, drużynie prowadzonej przez byłego szkoleniowca goślinianek, Jacka Skroka.

Ze znacznie wyżej notowanym rywalem przyjezdne stoczyły wyrównany bój jedynie w drugim secie. W pierwszej partii przy prowadzeniu gospodyń 13:8 na zagrywkę weszła Sandra Cabańska (MVPspotkania) i wywalczyła osiem punktów z rzędu. Ta zawodniczka zresztą później jeszcze kilka razy dała się we znaki naszym siatkarkom.

Drugiego seta goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, głównie za sprawą ataków Kingi Hatali, Beaty Strządały i amerykańskiej środkowej, Danielle Hepburn.

KS prowadził 12:9 i 18:5, a mimo to nie zdołał doprowadzić do remisu 1:1. Znów przyjęcie ekipy z Murowanej Gośliny pozostawiało wiele do życzenia i znów w roli głównej wystąpiła Cabańska. To jej zagrywki i ataki ataki Katarzyny Wąsowskiej pozwoliły ekipie Eliteski odrobić straty z nawiązką.

W trzeciej odsłonie pojedynku goślinianki walczyły już nie tylko z rywalkami, ale również ze swoją psychiką. Ostatnia partia rozpoczęła się od stanu 5:0 i mimo heroicznych wysiłków siatkarek KS nie doszło nawet do dramatycznej końcówki. Miejscowe kontrolowały przebieg meczu i dość pewnie zainkasowały trzy punkty. W sobotę ekipa Miciula podejmuje Silesię Volley Mysłowice.
Eliteski AZS UEK Kraków - KS Murowana Goślina 3:0(25:14, 25:23, 25:19)KS: Hepburn, Gajewska, Strządała, Sikora, Hatala, Trojan, Wałęsiak (libero) oraz Wyrwa, Lech.