Jan Urban: Szybko strzelona bramka pozwoliła grać o wiele spokojniej

KM
Jan Urban: Szybko strzelona bramka pozwoliła grać o wiele spokojniej Andrzej Szkocki
- Pogoń mogła odrobić straty, miała dwie dogodne sytuacje Małeckiego i Frączczaka, kiedy Trałka leżał na boisku. Nie wykorzystali tego, a druga strzelona przez nas bramka zamknęła spotkanie - powiedział trener Jan Urban po meczu z Pogonią Szczecin (2:0).

JAN URBANZagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Szybko strzelona bramka pozwoliła na to, by grać o wiele bardziej spokojnie piłką na grząskim boisku. Źle zaczęliśmy natomiast drugą część meczu. Pogoń mogła odrobić straty, miała dwie dogodne sytuacje Małeckiego i Frączczaka, kiedy Trałka leżał na boisku. Nie wykorzystali tego, a druga strzelona przez nas bramka zamknęła spotkanie. Do ostatniego gwizdka kontrolowaliśmy już wydarzenia na boisku.

CZESŁAW MICHNIEWICZPo straconej bramce Lech mógł wykorzystać możliwość gry z kontry. W miarę upływu czasu dochodziliśmy do głosu, w pierwszej połowie dobrych okazji sobie nie przypominam, ale drugą rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy dwie idealne sytuacje do tego, żeby strzelić bramkę. Chwilę później jest rzut wolny, daleko od bramki, wydaje się: niegroźna sytuacja i w tym momencie mecz zrobił się bardzo trudny. Lech kontrolował przebieg gry, nie potrafiliśmy znaleźć się w polu karnym.