Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania chce zostać radną. Wystartuje z listy społeczników

  • Głos Wielkopolski

Błażej Dąbkowski

Społecznicy, którzy powołali grupę inicjatywną "Koalicja Prawo do Miasta" krytykują władze Poznania za fragmentaryczne i niekonsekwentne zmiany. W tym gronie znalazł się zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski i żona Jacka Jaśkowiaka, Joanna. – Nie narzekam na współpracę z panem prezydentem, mimo osobistych zawirowań. Myślę, że lepiej będzie się nam pracowało na niwie zawodowej, niż osobistej - tłumaczy Joanna Jaśkowiak.

Członkowie Stowarzyszeń "Prawo do Miasta", "Ulepsz Poznań", "Grupa Stonewall", "Rowerowy Poznań", "Urbanator", czy "Inwestycje dla Poznania" powołali do życia grupę inicjatywną "Koalicja Prawo do Miasta".

Obecnie tworzy ją 14 poznaniaków-społeczników, w tym żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak, wiceprezydent Maciej Wudarski, szef gabinetu prezydenta Andrzej Białas, Paweł Głogowski, Paweł Sowa, Dorota-Bonk-Hammermeister, Magdalena Gancarczyk, Andrzej Janowski, Arkadiusz Kluk, Marcin Kowalczyk, Lech Mergler, Włodzimierz Nowak, Aleksandra Sołtysiak-Łuczak i Tomasz Wierzbicki.

– Mamy doświadczenie w organizacjach pozarządowych, radach osiedli. Komitet powołujemy, bo mamy już dość partii politycznych i chcemy, by to mieszkańcy współdecydowali o mieście – mówi Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, z PdM i Rady Osiedla Jeżyce. Dodaje też, że na bazie grupy inicjatywnej powstanie społeczny komitet wyborczy. – Dlatego zachęcamy mieszkańców, społeczników, by do nas dołączyli – dodaje.

Członkowie koalicji zapewniają, że przygotują pakiet konkretnych projektów dla miasta oparty na 15 tezach przyjętych w 2015 r. podczas Kongresu Ruchów Miejskich w Gorzowie Wielkopolskim. – Chcemy zrównoważonego rozwoju, solidarności społecznej i demokratycznej partycypacji – stwierdza A. Sołtysiak-Łuczak.

CZYTAJ TAKŻE: Organizator "Łańcucha Światła" w Poznaniu nie jest zainteresowany startem w wyborach samorządowych

Co ciekawe społecznicy krytykują... władze miasta, twierdząc, że choć zmiany polityki miejskiej są słuszne, to często są fragmentaryczne, niekonsekwentne i bardziej deklaratywne niż faktyczne.

– Żyjemy w określonych uwarunkowaniach politycznych. Miasto w zakresie transportu publicznego, priorytetu dla pieszych i rowerzystów rozwija się w prawidłowym kierunku, ale jest on zbyt wolny. Chcemy, by ten rozwój był bardziej dynamiczny – przyznaje wiceprezydent Wudarski. Według niego "hamulcowymi" są radni PO, którzy nie dopuszczają m.in. do zwężenia ul. Głogowskiej, czy wydłużenia bus pasa na Garbarach. – Muszę słuchać radnych, nie żyję w wirtualnym świecie – dodaje M. Wudarski.

Największe zainteresowanie budzi jednak uczestnictwo w koalicji żony Jacka Jaśkowiaka - Joanny Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w rozmowie z "Głosem" prezydent stwierdził, że widzi dla niej miejsce w sejmiku wojewódzkim.

– Nie narzekam na współpracę z panem prezydentem, mimo osobistych zawirowań. Myślę, że lepiej będzie się nam pracowało na niwie zawodowej, niż osobistej. Uważam, że bardziej przydam się w radzie miasta niż w sejmiku – komentuje Joanna Jaśkowiak. Przyznaje też, że na tę chwilę nie rozważa by zostać kandydatem na prezydenta. Ten ma zostać wyłoniony dopiero po powstaniu komitetu wyborczego.

Jakie cele stawia przed sobą Joanna Jaśkowiak? Najważniejsza jest dla niej kwestia zrównoważonego transportu. - Musimy pogodzić często sprzeczne interesy kierowców, rowerzystów, pieszych, czy osób niepełnosprawnych - opowiada.

SPRAWDŹ TAKŻE: Internauci śmieją się z radnej PiS z Poznania: "Pomysłowość i kunszt obsługi Painta"

POLECAMY:

Oni są w rejestrze przestępców

Studniówki 2018 [ZDJĘCIA]

Stary Poznań na zdjęciach!

Sprawdź, czy jesteś bystry [QUIZ]

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Quizy gwarowe, które pokochaliście [SPRAWDŹ SIĘ]

Jacek Jaśkowiak o Słupsku i fenomenie Roberta Biedronia na stanowisku prezydenta:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.02.2018, 11:51

Brzydzę się i gardzę takimi jak prezydent Poznania. Dla mnie to komuszy bydlak, który na rocznicę mordu Polaków zaprosił kapusia Bolka i KOD w którym aż roi się od UBków i SBków, czyli towarzycha , które pomordowanym patriotom zgotowali taki los. I przylazło to towarzycho KODorastów robić sobie piknik w rocznicę mordu patriotów. Jak ten czerwony, bezczelny, cyniczny komuch mógł w jednym szeregu postawić ofiary i formację katów tych ofiar. Jak pytam się taka kanalia jest na stanowisku prezydenta miasta. No jak !!!

11.02.2018, 20:53

Czy czeka nas dalszy ciag serialu o zdradach w malżenstwie Jaskowiakow i nieslubnych dzieciach?
a moze powstanie nowa ksiazka o zaletach seksu pozamalzenskiego/

11.02.2018, 06:28

Kolejny raz , po 2015 roku opcje aktywności społeczno - polityczne inne niż te związane z obecnym rządem w Polsce w ramach marszu do korytka BĘDĄ ROZBIJAĆ GŁOSY DEMOKRATYCZNE.
I zamiast podjąć ciekawą decyzję o ZJEDNOCZENIU efekt będzie taki:
W wyborach samorządowych wygra PIS. Bo elektorat PIS się nie podzieli - w przeciwieństwie do elektoratu, któremu z różnych przyczyn z PIS nie po drodze.
I " dzięki" kolejnej głupocie ( tutaj tzw. społeczników rządnych kariery lokalnej w Poznaniu) i oderwaniu od rzeczywistości do władzy dojdzie opcja, która postawi nam kilkanaście pomników Lecha Kaczyńsksiego, która na Malcie ustawi nam cały panteon z Chrystusem i Żołnierzami Wyklętymi co ZABLOKUJE KONCERTY I RODZINNE EVENTY a Malta zyska status miejsca kultu.
I to nie będzie ostatnie słowo tej nowej władzy.
TEGO CHCECIE SPOŁECZNICY? WEJŚCIA 2-3 CH OSÓB DO RADY MIASTA, KTÓRE NIE BĘDĄ MIAŁY WPŁYWU NA NIC?
Brawo! Zuchy!

09.02.2018, 13:25

A Wisniewski lawirant jeden wysiaduje chyba na kilku stolkach jednoczesnie. Byle pod siebie zagrabic jak najwiecej. Wszedzie lewe rece do roboty,tylko szumna propaganda sukcesu.

09.02.2018, 13:24

A Wisniewski lawirant jeden wysiaduje chyba na kilku stolkach jednoczesnie. Byle pod siebie zagrabic jak najwiecej. Wszedzie lewe rece do roboty,tylko szumna propaganda sukcesu.

09.02.2018, 13:01

Dla mnie Wudarski i Białas to zdrajcy prezydenta. Siedza u niego na zapiecku i krytykują. Zmienię opinie gdy zrezygnują ze stanowisk. Sprawa byłaby jasna.
Społecznicy, oprócz narzekania, nie maj nic do zaoferowania - ani realnych pomysłów ani rozsądku...

09.02.2018, 12:43

Obecne władze miasta to najgorzej przygotowana merytorycznie ekipa w całej powojennej historii miasta, nawet w czasach komuny ówcześni włodarze bardziej troszczyli się o Poznań i dążyli do tego aby ułatwić, a nie utrudniać życia mieszkańcom, np. pamiętam jak prezydent Wituski sam osobiście każdego dnia był na budowie skrzyżowania Głogowskiej z Hetmańska jak było naprawiane po wybuchu bodajże w 1986r. Jak prawdziwy gospodarz miasta dbał o nie. Również śp. z-ca prezydenta Kaczmarka prezyd. Ryszard Olszewski miał zwyczaj bywać na budowach. Cechą wszystkich tych osób było to że PRACOWALI a nie brylowali w mediach i zajmowali się swoim wizerunkiem czy propagandą.

09.02.2018, 11:40

I jeszce ten podejrzany bialas.podobno ciezko chory w stanie agonalnym ,jak twierdził podczas obchodow rocznicy czerwca 1956 dwa lata temu. Prezydentowa nusi zostac radną ,bo nie moze dogadac się zmężem. Szkoda glosow.Do cyrku z nimi.

09.02.2018, 11:35

Jacek Jaśkowiak pobił rekord. Został najgorszym prezydentem Poznania w historii miasta.Kompletny nieudacznik ze swoja bezproduktywna kliką.jego główne zajęcie przez 4 lata polegało na próbie mobilizacji przeciwko legalnie wybranej wladzy centralnej. W sprawach zarządzania ignorant i szkodnik. Nie potrafił nawet wylonic kierownictwa Teatru Polskiego. Powierzył go spłce urzednika finansowego z recenzentem kulinarnym. To obraz dokonań prezydenta Jaskowiaka. Nadzieja,ze wreszcie opusci magistrat,bo przyniósł wstyd Poznaniowi.

09.02.2018, 11:19

Placu zwanego Kolegiata? Czy jest też strażnikiem miejskim bo ciepło o straży pisze. Kiedyś było inaczej. To co się zmieniło? Jest demokracja i niech sobie zakładają komitety jakie chcą. Ale bez moralizatorstwa, Pani Jaśkowiak.

09.02.2018, 10:57

Czyli dyrektor Gabinetu Prezydenta kontestuje działanie swojego szefa. Wiceprezydent Poznania, który kreuje politykę miasta w strategicznych obszarach też uważa, że prezydent Poznania działa źle. Zabawne.Jeśli nie odejdą ze stanowisk ich deklaracje nie będą nic warte.

09.02.2018, 10:41

Tylko bezpartyjnych należy wybierać, by nie przenosili sporów centralnych na fora samorządowe. Kandydaci partyjni wykonują polecenia swojej partii pamiętajcie o tym . Uważać tylko na kunktatorów , którzy celowo występują z takiej czy innej partii by wejść do Samorządów.

09.02.2018, 10:25

Rusza kampania obietnic.
Co cztery lata mamy to samo wiele obietnic i ......
Teraz mamy jeszcze farsę. Żona pana prezydenta w życiu codziennym nie może znaleźć wspólnego języka z ukochanym a będzie potrafiła to uczynić pro publiko bono. Mnie marzy się silny urząd prezydenta - gospodarza miasta, który odpowiedzialny by był tylko przed swoim elektoratem. Pieniądze marnowane na utrzymanie rady powinny być spożytkowane na łatanie dziur w ulicach.
Cóż mamy jednak demokrację !!! A to podobno najlepszy z najgorszych systemów władzy. Pytanie - dla kogo najlepszy ?

09.02.2018, 09:59

Jaskowiak czy Grobelny jedna banda.Przecie wszyscy znajomi z poznańskiej PO. Radni pasożytu. Od lat Poznan nie umie wylonic normalnego samorzadu. Wciąz ta sama klika siedzi na karuzeli stolkow. Tymczasem poznan stoczyl się miasta drugiej ligii za najlepszymi w kraju.

09.02.2018, 09:50

prosta baba chce zostać radną

09.02.2018, 09:31

@xymox (gość) 09.02.18

Masz całkowitą rację
Przed wyborami powstaną nowe komitety, komiteciki, ugrupowania i ugrupowanka
Ludzie pójdą na wybory i nawet gdy frekwencja wyborcza będzie wysoka to głosy się "rozmyją" i wygra PiS ponieważ PiS-owski elektorat jest konsekwentny w działaniach
Wygra PiS, do władzy "dobra zmiana" i w Poznaniu zrobi się tak jak dzisiaj jest w Polsce

09.02.2018, 06:56

.... zostaje popełniany błąd i rok wyborczy 2015 najwyrażniej nikogo nie nauczył.
A może inaczej - nauczył. Nauczył poszczególne osoby tego, iż obojętnie jaki będzie wynik wyborów samorządowych oni MUSZĄ dostać się do struktur lokalnej władzy.
Jak to zrobić?
Oczywiście, krytykując obecną ( co jest taaakie proste i słodkie, prawda? To potrafimy ).
Jaki będzię efekt?
ANO EFEKT BĘDZIE TAKI JAK OBECNY UKŁAD SIŁ POLITYCZNYCH W POLSCE.
Wygra te wybory PIS a Pani Jaśkowiak czy Pan Mergler lub Wudarski GUZIK BĘDĄ MIELI DO POWIEDZIENIA I PIES Z KULAWĄ NOGĄ NIE BĘDZIE ICH SŁUCHAŁ.

Za to wyborcy - poznaniacy ZAFUNDUJĄ SOBIE LOKALNE WŁADZE, KTÓRE Z TERENÓW NA MALCIE ZROBIĄ NAM OBIEKT SAKRALNY Z OGRANICZONĄ AKTYWNOŚCIĄ KULTURALNĄ ALE ZA TO Z POMNIKIEM CHRYSTUSA A BYĆ MOŻE I LECHA KACZYŃSKIEGO.

Czyli, popełniany jest karygodny błąd, gdyż rozbijane są głosy demokratyczne dla tego miasta.
Zatem, głosuj na te siły, które mają REALNE szanse.
I nie piszcie, że straszenie PISem już nie działa ( ulubiona fraza dziennikarzy przed wyborami 2015) , bo mamy PIS 2 lata u władzy i widzimy kompetencje tych ludzi. Moim ulubionym przykładem kompetencji jest sołtys Pcimia na stanowisku prezesa koncernu państwowego ORLEN.

09.02.2018, 06:55

co sie ma udac ? Malznski brazylijski serial Jaskowiakow? Jak sie zdradzaja beda nam opowiadac/

08.02.2018, 23:40

Poprę każdego kto nie należy do kliki polityków od lat (nawet 24) zasiada w radzie miasta, przez lata potakiwał Grobelnemu, szarogęsił sie arogancko jako większościowa PO. Ta klika-ukłąd wzajemnych powiązań i geszeftów, przyrośniętych do stołków radnych, nienadążających za zmieniającym sie technicznie i ideowo światem powinien odejść. Niech ich zastąpią miejscy aktywiści, maja jeszcze zapał, świeże spojrzenie na miasto, nie wiążą ich układziki, sympatie z urzędnikami magistratu, zależności partyjne.

08.02.2018, 23:31

Lepiej posłuchaj retoryki Pawłowicz, Kaczyńskjiego, Brudzińskiego i reszty pisu

08.02.2018, 22:57

jej wulgaryzmów?

08.02.2018, 22:42

Ale się ten Wudarski roztył na stołku...

08.02.2018, 21:57

to ta od "jestem wkurwiona " ?
Subtelna taka, dama.

08.02.2018, 21:14

w Urzędzie Miasta? Czy u Jaśkowiakowej? Tak tylko pytam. A może u tego stercza?

08.02.2018, 20:16

Aaa... ruszyłem ten Wasz Wielki Niepostępowy Obóz. Bije od was takim postępem, niczym od malowanych na zielono trawników, w czasach minionej epoki. Takie prominentne postacie, że słoma z papci wyłazi.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3