Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania chce zostać...

  Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania chce zostać radną. Wystartuje z listy społeczników

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Członkowie Stowarzyszeń "Prawo do Miasta", "Ulepsz Poznań", "Grupa Stonewall", "Rowerowy
  1/16
  przejdź do galerii

  Członkowie Stowarzyszeń "Prawo do Miasta", "Ulepsz Poznań", "Grupa Stonewall", "Rowerowy Poznań", "Urbanator", czy "Inwestycje dla Poznania" powołali do życia grupę inicjatywną "Koalicja Prawo do Miasta" ©Łukasz Gdak

  Społecznicy, którzy powołali grupę inicjatywną "Koalicja Prawo do Miasta" krytykują władze Poznania za fragmentaryczne i niekonsekwentne zmiany. W tym gronie znalazł się zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski i żona Jacka Jaśkowiaka, Joanna. – Nie narzekam na współpracę z panem prezydentem, mimo osobistych zawirowań. Myślę, że lepiej będzie się nam pracowało na niwie zawodowej, niż osobistej - tłumaczy Joanna Jaśkowiak.
  Członkowie Stowarzyszeń "Prawo do Miasta", "Ulepsz Poznań", "Grupa Stonewall", "Rowerowy Poznań", "Urbanator", czy "Inwestycje dla Poznania" powołali do życia grupę inicjatywną "Koalicja Prawo do Miasta".

  Obecnie tworzy ją 14 poznaniaków-społeczników, w tym żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak, wiceprezydent Maciej Wudarski, szef gabinetu prezydenta Andrzej Białas, Paweł Głogowski, Paweł Sowa, Dorota-Bonk-Hammermeister, Magdalena Gancarczyk, Andrzej Janowski, Arkadiusz Kluk, Marcin Kowalczyk, Lech Mergler, Włodzimierz Nowak, Aleksandra Sołtysiak-Łuczak i Tomasz Wierzbicki.

  – Mamy doświadczenie w organizacjach pozarządowych, radach osiedli. Komitet powołujemy, bo mamy już dość partii politycznych i chcemy, by to mieszkańcy współdecydowali o mieście – mówi Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, z PdM i Rady Osiedla Jeżyce. Dodaje też, że na bazie grupy inicjatywnej powstanie społeczny komitet wyborczy. – Dlatego zachęcamy mieszkańców, społeczników, by do nas dołączyli – dodaje.

  Członkowie koalicji zapewniają, że przygotują pakiet konkretnych projektów dla miasta oparty na 15 tezach przyjętych w 2015 r. podczas Kongresu Ruchów Miejskich w Gorzowie Wielkopolskim. – Chcemy zrównoważonego rozwoju, solidarności społecznej i demokratycznej partycypacji – stwierdza A. Sołtysiak-Łuczak.

  CZYTAJ TAKŻE: Organizator "Łańcucha Światła" w Poznaniu nie jest zainteresowany startem w wyborach samorządowych

  Co ciekawe społecznicy krytykują... władze miasta, twierdząc, że choć zmiany polityki miejskiej są słuszne, to często są fragmentaryczne, niekonsekwentne i bardziej deklaratywne niż faktyczne.

  – Żyjemy w określonych uwarunkowaniach politycznych. Miasto w zakresie transportu publicznego, priorytetu dla pieszych i rowerzystów rozwija się w prawidłowym kierunku, ale jest on zbyt wolny. Chcemy, by ten rozwój był bardziej dynamiczny – przyznaje wiceprezydent Wudarski. Według niego "hamulcowymi" są radni PO, którzy nie dopuszczają m.in. do zwężenia ul. Głogowskiej, czy wydłużenia bus pasa na Garbarach. – Muszę słuchać radnych, nie żyję w wirtualnym świecie – dodaje M. Wudarski.

  Zobacz galerię

  Największe zainteresowanie budzi jednak uczestnictwo w koalicji żony Jacka Jaśkowiaka - Joanny Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w rozmowie z "Głosem" prezydent stwierdził, że widzi dla niej miejsce w sejmiku wojewódzkim.

  – Nie narzekam na współpracę z panem prezydentem, mimo osobistych zawirowań. Myślę, że lepiej będzie się nam pracowało na niwie zawodowej, niż osobistej. Uważam, że bardziej przydam się w radzie miasta niż w sejmiku – komentuje Joanna Jaśkowiak. Przyznaje też, że na tę chwilę nie rozważa by zostać kandydatem na prezydenta. Ten ma zostać wyłoniony dopiero po powstaniu komitetu wyborczego.

  Jakie cele stawia przed sobą Joanna Jaśkowiak? Najważniejsza jest dla niej kwestia zrównoważonego transportu. - Musimy pogodzić często sprzeczne interesy kierowców, rowerzystów, pieszych, czy osób niepełnosprawnych - opowiada.

  SPRAWDŹ TAKŻE: Internauci śmieją się z radnej PiS z Poznania: "Pomysłowość i kunszt obsługi Painta"

  POLECAMY:
  Jacek Jaśkowiak o Słupsku i fenomenie Roberta Biedronia na stanowisku prezydenta:
  Komentarze (46)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gol

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Brzydzę się i gardzę takimi jak prezydent Poznania. Dla mnie to komuszy bydlak, który na rocznicę mordu Polaków zaprosił kapusia Bolka i KOD w którym aż roi się od UBków i SBków, czyli towarzycha ,...rozwiń całość

  Brzydzę się i gardzę takimi jak prezydent Poznania. Dla mnie to komuszy bydlak, który na rocznicę mordu Polaków zaprosił kapusia Bolka i KOD w którym aż roi się od UBków i SBków, czyli towarzycha , które pomordowanym patriotom zgotowali taki los. I przylazło to towarzycho KODorastów robić sobie piknik w rocznicę mordu patriotów. Jak ten czerwony, bezczelny, cyniczny komuch mógł w jednym szeregu postawić ofiary i formację katów tych ofiar. Jak pytam się taka kanalia jest na stanowisku prezydenta miasta. No jak !!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kogo reprezentują- Poznaniaków?

  szczecinianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tu wasz AS samorzadu wypowiada się http://www.jpost.com/Diaspora/Polish-mayor-Difficult-to-accept-Polish-death-camps-law-542642.Zatem kim są ci ludzie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  serial JJ

  Jolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czy czeka nas dalszy ciag serialu o zdradach w malżenstwie Jaskowiakow i nieslubnych dzieciach?
  a moze powstanie nowa ksiazka o zaletach seksu pozamalzenskiego/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Irytuje mnie to bezmyślne i egoistyczne parcie na apanaże....

  xymox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kolejny raz , po 2015 roku opcje aktywności społeczno - polityczne inne niż te związane z obecnym rządem w Polsce w ramach marszu do korytka BĘDĄ ROZBIJAĆ GŁOSY DEMOKRATYCZNE.
  I zamiast podjąć...rozwiń całość

  Kolejny raz , po 2015 roku opcje aktywności społeczno - polityczne inne niż te związane z obecnym rządem w Polsce w ramach marszu do korytka BĘDĄ ROZBIJAĆ GŁOSY DEMOKRATYCZNE.
  I zamiast podjąć ciekawą decyzję o ZJEDNOCZENIU efekt będzie taki:
  W wyborach samorządowych wygra PIS. Bo elektorat PIS się nie podzieli - w przeciwieństwie do elektoratu, któremu z różnych przyczyn z PIS nie po drodze.
  I " dzięki" kolejnej głupocie ( tutaj tzw. społeczników rządnych kariery lokalnej w Poznaniu) i oderwaniu od rzeczywistości do władzy dojdzie opcja, która postawi nam kilkanaście pomników Lecha Kaczyńsksiego, która na Malcie ustawi nam cały panteon z Chrystusem i Żołnierzami Wyklętymi co ZABLOKUJE KONCERTY I RODZINNE EVENTY a Malta zyska status miejsca kultu.
  I to nie będzie ostatnie słowo tej nowej władzy.
  TEGO CHCECIE SPOŁECZNICY? WEJŚCIA 2-3 CH OSÓB DO RADY MIASTA, KTÓRE NIE BĘDĄ MIAŁY WPŁYWU NA NIC?
  Brawo! Zuchy!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesiostwo

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  A Wisniewski lawirant jeden wysiaduje chyba na kilku stolkach jednoczesnie. Byle pod siebie zagrabic jak najwiecej. Wszedzie lewe rece do roboty,tylko szumna propaganda sukcesu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  DDD (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Dla mnie Wudarski i Białas to zdrajcy prezydenta. Siedza u niego na zapiecku i krytykują. Zmienię opinie gdy zrezygnują ze stanowisk. Sprawa byłaby jasna.
  Społecznicy, oprócz narzekania, nie maj...rozwiń całość

  Dla mnie Wudarski i Białas to zdrajcy prezydenta. Siedza u niego na zapiecku i krytykują. Zmienię opinie gdy zrezygnują ze stanowisk. Sprawa byłaby jasna.
  Społecznicy, oprócz narzekania, nie maj nic do zaoferowania - ani realnych pomysłów ani rozsądku...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lawiranci

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  A Wisniewski lawirant jeden wysiaduje chyba na kilku stolkach jednoczesnie. Byle pod siebie zagrabic jak najwiecej. Wszedzie lewe rece do roboty,tylko szumna propaganda sukcesu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań zasługuje na prawdziwego gospodarza

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Obecne władze miasta to najgorzej przygotowana merytorycznie ekipa w całej powojennej historii miasta, nawet w czasach komuny ówcześni włodarze bardziej troszczyli się o Poznań i dążyli do tego aby...rozwiń całość

  Obecne władze miasta to najgorzej przygotowana merytorycznie ekipa w całej powojennej historii miasta, nawet w czasach komuny ówcześni włodarze bardziej troszczyli się o Poznań i dążyli do tego aby ułatwić, a nie utrudniać życia mieszkańcom, np. pamiętam jak prezydent Wituski sam osobiście każdego dnia był na budowie skrzyżowania Głogowskiej z Hetmańska jak było naprawiane po wybuchu bodajże w 1986r. Jak prawdziwy gospodarz miasta dbał o nie. Również śp. z-ca prezydenta Kaczmarka prezyd. Ryszard Olszewski miał zwyczaj bywać na budowach. Cechą wszystkich tych osób było to że PRACOWALI a nie brylowali w mediach i zajmowali się swoim wizerunkiem czy propagandą.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesie

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

  I jeszce ten podejrzany bialas.podobno ciezko chory w stanie agonalnym ,jak twierdził podczas obchodow rocznicy czerwca 1956 dwa lata temu. Prezydentowa nusi zostac radną ,bo nie moze dogadac się...rozwiń całość

  I jeszce ten podejrzany bialas.podobno ciezko chory w stanie agonalnym ,jak twierdził podczas obchodow rocznicy czerwca 1956 dwa lata temu. Prezydentowa nusi zostac radną ,bo nie moze dogadac się zmężem. Szkoda glosow.Do cyrku z nimi.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lawiranci

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

  Jacek Jaśkowiak pobił rekord. Został najgorszym prezydentem Poznania w historii miasta.Kompletny nieudacznik ze swoja bezproduktywna kliką.jego główne zajęcie przez 4 lata polegało na próbie...rozwiń całość

  Jacek Jaśkowiak pobił rekord. Został najgorszym prezydentem Poznania w historii miasta.Kompletny nieudacznik ze swoja bezproduktywna kliką.jego główne zajęcie przez 4 lata polegało na próbie mobilizacji przeciwko legalnie wybranej wladzy centralnej. W sprawach zarządzania ignorant i szkodnik. Nie potrafił nawet wylonic kierownictwa Teatru Polskiego. Powierzył go spłce urzednika finansowego z recenzentem kulinarnym. To obraz dokonań prezydenta Jaskowiaka. Nadzieja,ze wreszcie opusci magistrat,bo przyniósł wstyd Poznaniowi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy Pan Błażej Dąbrowski pracuje dla

  ciekawska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Placu zwanego Kolegiata? Czy jest też strażnikiem miejskim bo ciepło o straży pisze. Kiedyś było inaczej. To co się zmieniło? Jest demokracja i niech sobie zakładają komitety jakie chcą. Ale bez...rozwiń całość

  Placu zwanego Kolegiata? Czy jest też strażnikiem miejskim bo ciepło o straży pisze. Kiedyś było inaczej. To co się zmieniło? Jest demokracja i niech sobie zakładają komitety jakie chcą. Ale bez moralizatorstwa, Pani Jaśkowiak. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo