Kadetki i kadeci Enei Energetyka Poznań z medalami mistrzostw Wielkopolski i awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w siatkówce

Kadeci Enei Energetyka Poznań tytuł mistrza Wielkopolski zdobyli na turnieju w Pile Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Tydzień temu Enea Energetyk Poznań cieszył się z medali juniorów i juniorek na mistrzostwach Wielkopolski. Tym razem kadeci i kadetki poznańskiego klubu świętowali awans do ćwierćfinałów MP w Turku i Pile.

W obu turniejach wzięły udział po cztery najlepsze drużyny z województwa, w tym Enea Energetyk Poznań. Juniorki młodsze i juniorzy młodsi, czyli też kadetki i kadeci to sportowcy w wieku 16-17 lat.

W turnieju chłopców energetyczni pierwszy mecz rozegrali z UKS 9 Leszno. Pomimo wielkiej determinacji rywali Enea Energetyk Poznań pewnie wygrał 3:0. Sobotnie spotkanie z UKS SMS Joker Piła dostarczyło dużo energii i wspaniałych, siatkarskich emocji. W sezonie zasadniczym siatkarze z Poznania wygrali czterokrotnie z zespołem z Piły. W pilskiej hali utrzymali dobrą passę i wygrali 3:2 , wyraźnie wygrywając piątego seta (15:8). Na koniec turnieju w derbach Poznania – w mecz przeciwko UKS Jedynka Poznań podopieczni Szymona Kurowskiego nie stracili seta.

Z kolei młode siatkarki Enea Energetyka Poznań w Turku wygrały dwa mecze 3:0 z Szamotułami, 3:0 z Turkiem i przegrały 0:3 z Akademią MKS Kalisz. Taki bilans meczów pozwolił energetyczkom na zajęcie drugiego miejsca i awans do 1/4 finału MP.
Ten ogólnopolski już etap rozgrywek zaplanowany jest dla kadetów i kadetek w dniach 10-13 marca. W obydwu kategoriach weźmie udział po 48 najlepszych drużyn z Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani