Kadrowicze z Lecha i Warty wracają do Poznania. Kto błyszczał?

Filip Szymczak wraca do Poznania ze zgrupowania kadry U-21 z golem strzelonym Estonii. Adam Jastrzębowski
Po raz pierwszy od dwóch lat w reprezentacji Polski zabrakło lechity. Honoru naszych klubów - Lecha i Warty - w zespołach narodowych naszego kraju bronili młodzieżowcy. To oni osiągnęli najlepsze wyniki. Nic nie zwojował w reprezentacji Szwecji Jesper Karlstroem, Miha Blazić został zmieniony po kilkunastu minutach. Zobacz nasze podsumowanie występów powołanych na zgrupowania swoich reprezentacji piłkarzy Lecha Poznań i Warty Poznań

Reprezentacja Polski U-21 w kwalifikacjach do młodzieżowych Mistrzostw Europy pokonała w Płocku Kosowo 3:0. W wyjściowym składzie ekipy prowadzonej przez Michała Probierza szansę gry dostali Filip Marchwiński z Lecha oraz Kajetan Szmyt z Warty. Nasza młodzieżówka już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy tego pojedynku. Po golu Ariela Mosóra (Piast) i dwóch trafieniach Michała Rakoczego (Cracovia) Polacy prowadzili do przerwy 3:0.

W drugiej części wynik się nie zmienił, choć na boisku (od 68 minuty) pojawił się napastnik Kolejorza Filip Szymczak. Poza kadrą meczową znalazł się obrońca Lecha Maksymilian Pingot.

We wtorek kadra U-21 w drugim meczu kwalifikacyjnym grała się na wyjeździe z Estonią U-21. Polacy wygrali 1:0 po golu Filipa Szymczaka w 81 minucie gry. Filip Marchwiński zaliczył pełne 90 minut. Kajetan Szmyt z Warty Poznań grał jako lewy wahadłowy. Zastąpił go w 62. minucie. Tomasz Wójtowicz. Maksymilian Pingot cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Nasza drużyna jest liderem grupy D, w której występują także Bułgaria, Izrael i Niemcy.

W „dorosłych” reprezentacjach Lech i Warta mieli po dwóch przedstawicieli. Słoweniec Miha Blazić zwycięskie spotkanie z Irlandią Północną (4:2) obejrzał z ławki rezerwowych. Nie zagrał także w sobotę Jesper Karlstroem. Szwedzi jednak łatwo (5:0) poradzili sobie na wyjeździe z Estonią.

W poniedziałek natomiast reprezentanci "Trzech Koron" doznali klęski u siebie z Austrią 1:3 (lechita cały mecz przesiedział na ławce) i są w jeszcze gorszej sytuacji niż my. Euro 2024 niemal na pewno odbędzie się bez nich.

W rolę „turysty” musiał wcielić się też napastnik Zielonych Adam Zrelak. Nie było go w kadrze Słowacji na mecz z Portugalią, który nasi południowi sąsiedzi przegrali 0:1.

W niedzielę cały mecz na ławce rezerwowych reprezentacji Finlandii przesiedział Niilo Maempaa. Mecz Suomi z Danią zakończył się wygraną gości 1:0. Pechowo natomiast zakończyło się dla Mihy Blazica starcie z San Marino. Choć Słowenia wygrała 4:0, lechita musiał opuścić plac gry już w 12 minucie z powodu urazu pięty. Okazało się na szczęście, że nie jest to groźny uraz. Kolejorz poinformował, że Słoweniec będzie do dyspozycji trenera van den Broma na mecz z Wartą.

Powody do radości mieli natomiast piłkarze naszych drużyn grający w kadrze U-20. Polacy pokonali w pierwszym meczu nowej edycji towarzyskich rozgrywek Elite League Portugalię i to aż 4:0 (bramki: Cezary Polak 33, Marcel Błachewicz 35, Dominik Marczuk 38, Tomasz Pieńko 47). W wyjściowym składzie wyszedł wypożyczony z Lecha do GKS Katowice Antoni Kozubal, a od 56 min. grał wypożyczony do Warty Filip Borowski.

W poniedziałek w Legnicy nasi młodzieżowcy zremisowali z Niemcami 1:1. Borowski, który w tym meczu zagrał od 62 minuty był blisko strzelenia gola, ale trafił w słupek. Tak jak przeciwko Portugalii w wyjściowym składzie zobaczyliśmy Kozubala.

Według najnowszego zestawienia popularnego serwisu Transfermarkt łączna wartość rynkowa wszystkich klubów PKO Ekstraklasy wynosi 253,38 mln euro. Na czele prestiżowego rankingu znajdują się trzy kluby, który znacznie odstają od reszty stawki. O kogo chodzi? Sprawdź --->

Legia dogania Lecha! Oto najbardziej wartościowe kluby w PKO...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]