MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2023/2024? Wakacje będą wyjątkowo długie! Zobacz, jakie zmiany będą w nowym roku szkolnym

Emilia Ratajczak
Emilia Ratajczak
Uczniowie muszą przygotować się na ważne zmiany, które obowiązywać będą już od września 2024! Zobacz w galerii →
Uczniowie muszą przygotować się na ważne zmiany, które obowiązywać będą już od września 2024! Zobacz w galerii → Łukasz Kaczanowski
Rok szkolny 2023/2024 zakończy się już niedługo. Według ustawy odbywa się to zawsze w pierwszy piątek po 20 czerwca. Jak długo będą trwały wakacje? Sprawdziliśmy! Zobacz w galerii, jakie zmiany czekają uczniów w nowym roku szkolnym 2024/2025.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Kiedy będzie?

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca. Ustawowo jest to zawsze pierwszy piątek po 20 czerwca. Natomiast ferie letnie rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. Wakacje będą trwały aż 72 dni - dziewięć dni w czerwcu, 31 w lipcu, 31 w sierpniu i jeden we wrześniu.

Jakie zmiany będą w nowym roku szkolnym? Zobacz w galerii!

W tym roku szkolnym - 2023/2024, jest jeszcze kilka istotnych dat:

  • 31 maja 2024 roku - dzień wolny od zajęć dydaktycznych;

  • 17 czerwca 2024 roku - klasyfikacja końcoworoczna;              

  • 20 czerwca 2024 roku – dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

W nowym roku szkolnym natomiast dzieci nie wrócą do szkół 1 września, gdyż ten wypada w niedzielę. Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 zaplanowano na poniedziałek - 2 września.

Ważne zmiany w roku szkolnym 2024/2025!

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) ogłosiło, że w nowym rozporządzeniu, które zostało podpisane 20 maja, znajduje się postanowienie o stopniowej rezygnacji z nauczania przedmiotu Historia i Teraźniejszość w różnych typach szkół ponadpodstawowych.

Projekt likwidacji HiT-u był konsultowany od 10 kwietnia. Do tej pory przedmiot ten był nauczany w wymiarze dwóch godzin tygodniowo w klasach pierwszych i jednej godziny w klasach drugich szkół ponadpodstawowych. Zostanie on zastąpiony przez nowy przedmiot - edukacja obywatelska, który ma zostać wprowadzony od roku szkolnego 2025/2026, począwszy od klas drugich.

W kontekście wycofania przedmiotu Historia i Teraźniejszość, MEN zapowiedziało również zmiany w przedmiotowych podstawach programowych. Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer potwierdziła, że zakres przedmiotowych treści nauczania, które będą obowiązywać od września, ma być gotowy "w ciągu kilku dni". Nad treściami nauczania pracuje grupa ekspertów powołana przez MEN. Konsultacje publiczne odnośnie projektów nowelizacji rozporządzenia dotyczącego podstawy programowej zakończyły się 13 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski